28 obserwujących
326 notek
223k odsłony
420 odsłon

Pamięci śp. Dariusza Stolarskiego

Wykop Skomentuj17

W 1990 odnowił swoje kontakty z KPN, aktywnie działając na rzecz budowy nowej polskiej rzeczywistości. Po wyborach w 1991 roku został dyrektorem biura poselskiego Michała Tokarzewskiego z KPN-u. Startuje także w wyborach samorządowych, niestety brakuje mu kilku głosów ażeby zostać radnym, mimo to aktywnie włączał się w życie społeczne, działając aż do dnia Swojej śmierci.  

Ciało Dariusza Stolarskiego zostało znalezione w niedzielę 17 października 1993 około godziny 2.00 w nocy na jednym z przystanków autobusowych w płockiej dzielnicy Podolszyce. Według informacji podanych w regionalnym wydaniu „GW” z dn. 19 października 1993 roku, powołując się na wypowiedź anonimowego funkcjonariusza policji, wezwany na miejsce patrol znalazł Darka leżącego na ławce, na brzuchu obejmującego. rękoma jeden z słupków. Wyglądało jakby klęczał. Jedynym zauważalnym obrażeniem była trzycentymetrowa rana z tyłu głowy. Rana, która według biegłych z warszawskiej Akademii Medycznej, przeprowadzających sekcję zwłok, nie mogła być przyczyną Jego śmierci. Choć oficjalny komunikat głosił, iż ze względu na zmiany miażdżycowe przyczyną zgonu Darka mogła być niewydolność oddechowo – krążeniowa (zawał serca), Jego śmierć owiana jest do dziś tajemnicą. Co wydarzyło się tej jesiennej nocy pomiędzy godziną 1.00 a 2.00 wciąż czeka na wyjaśnienie...   

24 października 2009 r. w Płocku, odbyły się uroczystości poświęcone śp. Dariuszowi Stolarskiemu, współzałożycielowi FMW Płock, będącą jedną z najlepiej zorganizowanych organizacji podziemnych działających w województwie płockim. W programie m.in. odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej przedwcześnie zmarłego Stolarskiego. Organizatorem Było Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej, a patronat honorowy nad uroczystościami objęli Jego Ekscelencja Biskup Płocki Piotr Libera oraz Prezydent Miasta Płocka. 

Nie zapominajmy o skromnych i zapomnianych bohaterach „Solidarności”, walczących o niepodległość naszego Kraju. Pragnę poinformować, że w najbliższą niedzielę, odprawiona zostanie kolejna Msza święta w intencji przedwcześnie zmarłego Naszego Przyjaciela z FMW: W 27 rocznicę śmierci śp. Dariusza Stolarskiego: 

Czas: Niedziela, 18 października 2020, godz. 18.00; 

Miejsce: Kościół pw. Przemienia Pańskiego w Gdyni Cisowej, przy ul. Kcyńskiej 2;

To zrozumiałe, że nie każdy z nas będzie mógł przybyć na tę Mszę świętą ale postarajmy się chociaż w tym dniu o łączność duchową poprzez modlitwę w intencji śp. Darka oraz innych naszych przedwcześnie zmarłych Przyjaciół z FMW, lub uczestnicząc w ich intencji na innych Mszach świętych. W każdym razie podejmujmy podobne inicjatywy i informujmy się o nich nawzajem! 

Mariusz A. Roman 


Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura