29 obserwujących
356 notek
238k odsłon
  275   2

Śp. Wiesław Gęsicki i śp. Piotr Kolanowski

NIE ZAPOMINAJMY O SKROMNYCH I ZAPOMNIANYCH BOHATERACH, WALCZĄCYCH O NIEPODLEGŁOŚĆ NASZEGO KRAJU.

image

Msza święta w intencji przedwcześnie zmarłych działaczy patriotycznych: Śp. Wiesława GĘSICKIEGO w 20 rocznicę śmierci (15 V 2002) oraz śp. Piotra KOLANOWSKIEGO w 1 rocznicę śmierci (14 V 2021), odbędzie się:

Czas: Poniedziałek, 16 maja 2022, godz. 18.00;

Miejsce: Kościół pw. Przemienia Pańskiego w Gdyni Cisowej, przy ul. Kcyńskiej 2;

To zrozumiałe, że nie każdy z nas będzie mógł przybyć na tę Mszę Świętą do Gdyni, ale postarajmy się chociaż w tych dniach o łączność duchową poprzez modlitwę w intencji śp. Wiesława i śp. Piotra. Prośba i apel także do tych którzy ich nie znali o westchnienie za Ich duszę i choćby jedno Zdrowaś…R.I.P. oraz Cześć Ich Pamięci!


W najbliższą niedzielę 15 maja 2022 przypada 20 rocznica śmierci działacza opozycji niepodległościowej śp. Wiesława Gęsickiego, m.in. koordynatora Komisji Krajowej Federacji Młodzieży Walczącej.

Z inicjatywy dawnych kolegów i przyjaciół organizowane jest spotkanie w miejscu jego wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. Zbiórka w najbliższą niedzielę przed główną bramą przy ul. Wójcickiego 14 o godzinie 12.

Pamięci Wiesława Gęsickiego, patrz.

image

Przed rokiem pożegnaliśmy naszego Przyjaciela śp. Piotra Kolanowskiego, szczerego patriotę, publicystę, miłośnika Kresów i Węgier oraz znawcę historii. Spoczął na Starych Powązkach w Warszawie (kwatera 350). O innych Mszach świętych w Jego intencji, patrz.  

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura