Blog
Zmiana stron
Hoyt
Hoyt Qui vivra verra ...czas pokaż
4 obserwujących 49 notek 74380 odsłon
Hoyt, 21 kwietnia 2017 r.

Hehehe Prezydent Andrzej Duda i Premier Beata Szydło im Polacy ufają najbardziej

439 12 0 A A A

   image


Tuska, jak widać, nikt poważny w Polsce nie bierze na serio. K Być może coraz częściej będziemy go widzieć zeznającego przed Sądem.Trudno znaleźć kogokolwiek w rankingu zaufania z totalnej opozycji. Widać, że ich totalny, głupi sposób działania, odstręcza wyborców. Wczorajszy ranking Kantar Public dający miażdżącą przewagę PiS nad opozycją potwierdza trend. I co Państwo na to? J

 

Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz Paweł Kukiz to trójka polityków, którzy cieszyli się na początku kwietnia największym zaufaniem Polaków - wynika z sondażu CBOS.

Największe zmiany pod względem poziomów zaufania i nieufności odnotowali w kwietniu prezydent Andrzej Duda i wicepremier Mateusz Morawiecki (odsetek deklarujących zaufanie w przypadku obu polityków wzrósł o 5 punktów proc.). Zaufanie do prezydenta deklarowało w kwietniu 63 proc. badanych (o 5 punktów proc. więcej niż w ub. miesiącu). Nieufność wobec głowy państwa wyrażało 25 proc. (spadek o 3 punkty proc.).

W ścisłej czołówce rankingu zaufania utrzymał się również minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (43 proc. o 1 punkt proc. więcej niż w marcu). 39 proc. deklarowało wobec ministra nieufność (spadek o 1 punkt proc.). Do ministra finansów, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego zaufanie deklarowało 40 proc. - o 5 punktów proc. więcej niż w marcu. Ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławowi Gowinowi oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej ufa odpowiednio 37 i 36 proc. Brak zaufania do Morawieckiego deklaruje 19 proc. badanych (spadek o 3 punkty proc.), do Gowina nieufność deklaruje 24 proc. (spadek o 1 punkt proc.), a do Rafalskiej 17 proc. badanych (bez zmian)

Wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński cieszy się zaufaniem jednej czwartej Polaków (bez zmian w stosunku do sondażu z marca) a nieufnością - 22 proc. (spadek o 1 punkt proc.).

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 30 marca – 6 kwietnia 2017 roku na liczącej 1075 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: onet.pl

P.S. Oczywiście nie popieram żadnej partii  J

 

 

Opublikowano: 21.04.2017 19:41.
Autor: Hoyt
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ci, którzy sądzą, iż wszystkim rządzi Los, nie myliliby się, gdyby się nie upierali przy tym mniemaniu.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • " nie znosił kiwania. Czyli kołysania statku w czasie sztormowej pogody." Marynarz Conradowski,...
  • A w mojej mieścinie wisi obwieszczenie pod Sądem "zapal świeczkę o 21". Kurcze, mają pecha,...
  • Pozdrawiam serdecznie :)

Tematy w dziale Polityka