11 obserwujących
553 notki
507k odsłon
  195   0

Wiarygodność polityka, cenzura portalu i układ sądecki


25 maja ukazała się informacja w lokalnych mediach, że nowosądecki oddział PiS wybrał pana Krzysztofa Głuca na kandydata PiS w wyborach samorządowych na prezydenta miasta Nowego Sącza.

"Najlepiej" poinformowany portal lokalny Sadeczanin.info podał tą wiadomość dopiero dzisiaj. W niedziele po południu.

Pod tą informacją ukazał się mój komentarz, który przytaczam poniżej z pamięci. Z niewiadomych dla mnie powodów komentarz został usunięty. A rzecz jest o wiarygodności lokalnych polityków.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Układ sądecki ma się świetnie.

W krajach zachodnich dla polityka najważniejsza jest wiarygodność. A wiarygodność określa się tym, czy polityk został przyłapany na kłamstwie czy nie. Prezydent Clinton został skończony, nie dlatego że miał romans, ale że kłamał. Premier Blair też kłamał w sprawie Iraku i w UK jest skończony,  nawet wśród zwolenników Partii Pracy. Ponieważ przylgnęła do niego łatka liar.

Tak jest na zachodzie, ale nie w galicyjskim grajdołku.

Tutaj parę lat temu ogłoszono wielki skok cywilizacyjny. Skok na miarę stulecia. Za unijne pieniądze postanowiono rozbudować miejską kanalizację i wodociągi. Wychwalano pod niebiosa skok cywilizacyjny i unijną dotacje, która umożliwi Nowemu Sączowi ten skok.

Wszystko pięknie, ale do czasu.

Jak już podpisano dotację, okazał się, że ten skok cywilizacyjny będzie możliwy przy pomocy kredytu bankowego w wysokości 100 milionów złotych. Oczywiście podczas wychwalania skoku cywilizacyjnego nikt o kredycie nie mówił. Nie mówił prezydent miasta ten i poprzedni, nie mówił szef Sadeckich Wodociągów, nie mówił nawet legendarny szef sądeckiej solidarności zasiadający w radzie nadzorczej firmy z ramienia społecznego. Choć miał między fachowcami i ekonomistami reprezentować społeczeństwo, to nie poinformował społeczeństwo o 100 milionach kredytu. O kredycie zaczęli mówić wszyscy jak trzeba było zacząć go spłacać i podnieść cenę wody.

I tak oszukano społeczeństwo. Na Zachodzie polityk przyłapany na kłamstwie i kręceniu od razu jest odizolowany. A u nas...

Teraz pan Głuc będzie kandydatem na prezydenta z ramienia PiS. A pan Głuc też wtedy społeczeństwa nie poinformował, choć był wiceprezesem firmy odpowiedzialnym za projekty unijne.

I tak o to w normalnym kraju taki człowiek zostałby odseparowany od reszty partii. Tak jak Tony Blaire został odseparowany od Partii Pracy i nikt  się z nim nie pokaże, bo jest człowiekiem niewiarygodnym, bo przylgnęła do niego łata liar. Choć sam od czasu do czasu coś powie i gdzieś się pojawi.

W galicyjskim grajdołku za okłamywanie społeczeństwa awansuje się w strukturach władzy. I choć pan Głuc nie jest nawet szeregowym członkiem PiS, to na PiS może liczyć.

Tylko otwarte pozostaje pytanie jaka jest wiarygodność takiego człowieka i jeśli zostanie prezydentem miasta to o czym się nie dowie społeczeństwo? O jakich kredytach, czy zadłużeniu, a może czekach podpisanych  in blanko?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Taki oto tekst pojawi się w komentarzu pod artykułem tutaj i został skasowany. Niech żyje układ sądecki.

.


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka