111 obserwujących
372 notki
1432k odsłony
582 odsłony

"Ej, galimatias w tej waszej Rzeczypospolitej, galimatias!"

Wykop Skomentuj

Czy więc może chodzić o to, by z kondominium niemiecko-rosyjskiego nad Wisłą, uczynić wyłączne dominium Moskwy? Oznaczałoby to konieczność pozbycia się konkurentów do tronu, którzy są zbyt sfraternizowani z naszymi zachodnimi przyjaciółmi i zbudowanie nowej siły politycznej, która pod hasłami zgody narodowej, wierności tradycji, okraszona przy tym gęstym patriotycznym sosem, ponad dotychczasowymi podziałami, mogłaby skutecznie przejąć władzę i zepchnąć realną opozycję w postaci PiS do narożnika.

PiS jest bowiem faktycznym zagrożeniem dla układu rządzącego Polską, gdyż przy wszystkich swoich ułomnościach, jako jedyna partia, jest w stanie wyciągnąć państwo z kryzysu politycznego oraz realnie osłonić kontrwywiadowczo przed rosyjską agenturą. To, czego jesteśmy obecnie świadkami stanowi też prostą konsekwencję postaw i decyzji polityków PO oraz urzędników z nimi związanych przed i po 10 kwietnia, kiedy to zachowali się w sposób ocierający się o zdradę stanu, co zapewne nie uszło uwadze służb rosyjskich, wszak nie można wykluczyć, patrząc na zwyczaje i sposób bycia ludzi ekipy rządzącej,  że stali się wdzięcznym celem ze strony ludzi Putina. Nikt nie jest w stanie dzisiaj zapewnić, że na przykład spotkania pana Arabskiego w rosyjskich knajpach w marcu 2010 roku, czy rozmowy ministrów, premiera w dniach poprzedzających tragedię, jak i tuż po, nie były również nagrywane i do dzisiaj nie spoczywają na Kremlu, czekając na dogodny czas.

Na nic się zdały słowa ś.p prezydenta Kaczyńskiego zamieszczone w „Ostatnim wywiadzie” autorstwa Łukasza Warzechy,  który przestrzegał:

„Oni (PO – przyp. autora) w ogóle nie rozumieją konieczności przestrzegania pewnych reguł, nawet konstytucyjnych”.

Zaś na kilka miesięcy przed śmiercią w rozmowie z posłem Antonim Macierewiczem, Lech Kaczyński powiedział:

„Ta mafia jest do wszystkiego zdolna, ty sobie nie wyobrażasz, do jakich rzeczy są zdolni” .

Niestety, Polacy oprócz wielu niewątpliwie szlachetnych cech, mają też sporo wad, które w chwilach zakrętów dziejowych często brały i jak widać nadal biorą górę.  Jedną z dominujących wad polskiego charakteru narodowego jest brak umiejętności wyciągania wniosków z przeszłości, myślenia przyczynowo - skutkowego, a także jakaś zadziwiająca skłonność elit państwowych do zdrady w chwilach kryzysu. To wszystko razem powoduje, że „i przed szkodą, i po szkodzie Polak głupi”, zaś ujawnione taśmy prawdy będą stanowić niestety tylko kolejną partię szachów rozegraną przez starych graczy ku uciesze mediów i społeczeństwa, ale z korzyścią dla kogoś zupełnie innego.

http://literat.ug.edu.pl/potop/0025.htm

http://martynka78.salon24.pl/376323,ta-mafia-jest-zdolna-do-wszystkiego

http://martynka78.salon24.pl/254674,dziwna-propozycja-tuska

 

 

 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale