Mediokrata Mediokrata
530
BLOG

Kaczyści kontratakują, czyli odrodzenie Imperium Polskiego

Mediokrata Mediokrata Polityka Obserwuj notkę 6

Przeciętnemu Polakowi marzy się odzyskanie przez Polskę statusu mocarstwa regionalnego, który utraciła wieki temu. „Kaczor dyktator” to wie! Dlatego decyzja o „ostatecznym rozwiązaniu kwestii okrągłostołowej”, która stoi na przeszkodzie odbudowy Polski mocarstwowej, zapadła już dawno w sztabach decyzyjnych kaczystów. Po przejęciu władzy „niedemokratycznymi” metodami kaczystowski reżim idzie po trupach, niczym „nazistowska machina śmierci”, aby wprowadzić w życie swój niecny plan. A prowadzi on do samych okropności, ponieważ zmiecie ze sceny politycznej „obrońców demokracji”, ich popleczników oraz podważy ich żywotne interesy. Jednym ruchem ręki, jak pionki z szachownicy!

Kiedy półtora roku temu napisałem o historycznej szansie na gruntowną przebudowę Polski ("Szansa na złapanie szympansa", Nowy Czas 07/14), niejeden postukał się w głowę myśląc, że wypisuję jakieś brednie. A jednak! Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to jest właśnie ten moment! Kwik „świń” odrywanych od koryta, który roznosi się w przestrzeni medialnej jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Pogłębiający się kryzys związany z muzułmańskimi „uchodźcami” ubogacającymi kulturowo Europejczyków poprzez naukę muzułmańskiego savoir-vivre jest dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej korzystny. Paradoksalnie, im gorzej w Europie, w szczególności w Niemczech, tym lepiej dla nas, bo pozostajemy bez nadzoru wielkiego germańskiego brata. Niemieckie krzyki o łamaniu demokracji w Polsce i pohukiwania mające przywołać nas do porządku są tylko ujadaniem niegroźnego pieska. Działa to zgodnie z zasadą, im mniejszy pies tym głośniej szczeka. Co prawda pies jest spory, ale częściowo bezzębny. Żadnej „bratniej” interwencji w Polsce nie będzie, ponieważ Zachód musi zmierzyć się z nadciągającym widmem wojny domowej, której i tak pewnie nie uniknie.

Wydarzenia ostaniach lat doprowadziły do przecięcia się ze sobą dwóch strumieni przepływających przez system polityczny – problemów i pomysłów/rozwiązań – co doprowadziło do otwarcia tzw. „okna politycznego”. Groźba kataklizmu, który naruszyłby fundamenty systemu politycznego III RP zawisła w powietrzu. Takie okno polityczne umożliwia przeprowadzenie konkretnej reformy lub zwrócenie uwagi na konkretne rozwiązania istniejących się problemów. Politolog John Kingston, który opracował tę teorię uważał, że szansa na zaistnienie prawdziwej zmiany w państwie zaistnieje dopiero, gdy trzeci strumień – polityka – przetnie dwa pozostałe. Ten warunek został ostatecznie spełniony dzięki przejęciu w ubiegłym roku sterów polityki przez kaczystów. Dwukrotne zwycięstwo obozu kaczystowskiego w 2015 roku, podczas wyborów prezydenckich i parlamentarnych, spowodowało lawinę, która może zmienić nie tylko oblicze polskiej, ale także europejskiej polityki. A wiele na to wskazuje, że do takiej zmiany dojdzie!

Obrońcy „demokracji ludowej” ronią łzy, rozdzierają szaty, ba nawet wzywają bliżej nieokreślone grupy interesów o udzielenie im bratniej pomocy, ponieważ przeczuwają co nadchodzi. Styczniowa debata w Parlamencie Europejskim w Strasburgu poświęcona aktualnej sytuacji w Polsce była takim błaganiem o zewnętrzną interwencję w wewnętrzne sprawy Polski. Na szczęście nieskutecznym, ponieważ według komentatorów premier Beata Szydło zwycięską ręką wyszła z owej konfrontacji. Przykro to stwierdzić, ale zachowanie opozycji w Polsce przywodzi na myśl postępowanie targowiczan, którzy w imię obrony „zagrożonej wolności” w Polsce poprosili carycę Rosji Katarzynę II o pomoc.

Ryzyko przetasowań w układzie sił w polityce międzynarodowej przeczuwają także możni świata zachodniego, w szczególności nasz zachodni sąsiad oraz inne państwa europejskie. Nie powinno więc nas dziwić, że możnowładcy Unii Europejskiej  przyzwyczajeni do naszego posłuszeństwa z zatroskaniem pochylają się nad stanem praworządności w naszym państwie i sytuacją w regionie, jednocześnie nie widząc zgnilizny kulturowej i upadku demokracji w swoich własnych progach.

Dodatkowo rosyjska agresja na Ukrainę, wojna w Syrii czy problem imigrantów uświadomiły politykom w Europie Środkowo-Wschodniej, że wojna w Europie nadal jest możliwa. Amerykański Instytutu Stratfor stwierdził w swoich analizach, że koncepcja Międzymorza może uchronić nasz region przed niebezpieczeństwami ze strony Rosji i nie tylko. Zmiana wewnętrzna w Polsce dała realne szanse na urzeczywistnienie owej koncepcji. Ostatnimi czasy jak bumerang powraca dyskusja na temat jej założeń. Odwoływali się do niej chociażby przedstawiciele obecnej władzy: prezydent Andrzej Duda czy minister Witold Waszczykowski. Reżim kaczystowski podejmuje już pierwsze inicjatywy w kierunku współpracy politycznej, ekonomicznej i militarnej naszego regionu. Ku przerażeniu „obrońców demokracji” i troszczących się o swoje interesy sąsiadów, działania kaczystów spotykają się z zainteresowaniem innych krajów regionu. W ubiegłym roku podczas 70. sesji Zgromadzenia ONZ doszło do pierwszego spotkania państw grupy „Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne”, które tworzą: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Chorwacja, Słowenia i Austria. Spotkanie to zapoczątkowało współpracę państw regionu „ABC”, której przyświeca wizja stworzenia sojuszu „Międzymorza”. Mało tego! W styczniu została zainaugurowana działalność Polsko-Litewsko-Ukraińskiej brygady. W listopadzie zeszłego roku odbył się w Bukareszcie mini-szczyt 8 krajów wschodniej flanki NATO, który był jedynie wstępem do głębszej współpracy w przyszłości. Ministerstwo obrony Litwy podjęło już pierwsze kroki mające na celu stworzenie z Łotwą, Estonią i Polską wspólnej obrony przeciwlotniczej. Między Polską a Czechami prowadzone są rozmowy dotyczące gazowej i naftowej integracji regionu Europy Środkowej. Kryzys imigracyjny zjednoczył na nowo państwa „Nowej Europy” i w rezultacie przyczynił się do odrodzenia współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Dla przykładu, w styczniu państwa grupy V4 oraz Macedonii, Serbii i Słowenii uzgodniły wspólne stanowisko w sprawie imigrantów i dodatkowo pracują nad wspólnym stanowiskiem w sprawie porozumienia pomiędzy UE a Wielką Brytanią.

Wydaje się, że sytuacja geopolityczna daje obecnie historyczną szansę na wyrwanie się naszego regionu spod buta Niemiec lub Rosji. Gdzie jest wola, tam znajdzie się i droga. „Kaczorze dyktatorze” i wierni kaczyści: „Nie spieprzcie tego!”

Mediokrata
O mnie Mediokrata

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka