36 obserwujących
153 notki
2782k odsłony
  2449   0

TVN - telewizja Erewań

TVN powinien być zlikwidowany i to natychmiast, jest to stacja, która w „Faktach” nadawanych o godzinie 19.00 traktuje Polaków jak niedorozwiniętych umysłowo tubylców. „Fakty” są w rzeczywistości antyfaktami, żadnych informacji ze świata, żadnych informacji z Polski tylko informacje kto komu w PiS tyłek podcierał. Jest to stacja będąca symbolem antydziennikarstwa i manipulacji. Podaje konkretny przykład

W październiku 2010 roku doszło do zamordowania działacza PiS w lokalu tej partii w Łodzi. Już w parę minut po podaniu informacji o morderstwie w lokalu PiS w Łodzi, red. Miecugow stwierdził, że w gruncie rzeczy mamy do czynienia z wypadkiem „banalnym”. W kilka godzin później red. Justyna  Pochanke w dzienniku o godz. 19 prezentuje materiał informacyjny stwierdzając: "Jarosław Kaczyński po ataku na biuro poselskie zwołuje konferencję prasową i... sam atakuje". Wynika z tego, że atak J. Kaczyńskiego jest tym samym co morderstwo. Jacek Pałasiński natomiast w artykule p.t „Obojętni na nienawiść” [1] (Rzeczpospolita 29 października 2010 r) stwierdza  z  rozbrajającą  szczerością :

Zdarzało się, że niektórzy Politycy Platformy Obywatelskiej nie pozostawali dłużni politykom Prawa i Sprawiedliwości – ale nie odwracajmy kota ogonem. Przemoc nie jest częścią arsenału politycznego umiarkowanych sił politycznych, chadecji, dzisiejszej polskiej lewicy czy liberałów. Posługują się nią polityczni ekstremiści. A niestety to, co wydawało się podczas swoich narodzin początkiem polskiej chrześcijańskiej demokracji, stało się destrukcyjną siłą ekstremistyczną, dla której przemoc słowna stała się orężem walki. Dlatego też zadałem w swoim blogu pytanie, czy to morderstwo nie było częścią jakiegoś” diabolicznego planu, (podkreślenie – moje) ale prawdopodobnie kryje się za tym po prostu choroba psychiczna.”

Abstrahując od intelektualnej zawartości tego fragmentu, zdanie : „Dlatego też zadałem w swoim blogu pytanie, czy to morderstwo nie było częścią jakiegoś” diabolicznego planu” sugeruje - przynajmniej czytelnikowi wychowanemu w PRL-u,  (jestem ostrożny) , że to J. Kaczyński zorganizował zamach na siebie samego, czyli, że PiS zastosował metody polityczne spopularyzowane w „Człowieku z marmuru”. Jak zapewne czytelnik pamięta w arcydziele  A. Wajdy główny bohater jest wraz ze swoim przyjacielem oskarżony o kierowanie grupą terrorystyczną i na pytanie prokuratora, kogo to terroryści zamierzali zlikwidować bohater pracy socjalistycznej stwierdził, że samych siebie. W świecie medialno-intelektualnym TVN –u 2 + 2 = nie 4 nie 5 nie 3 tylko „Jarosław Kaczyński”. Dzienniki TVN i ich audycja „informacyjne” przypominają do złudzenia radzieckie radio Erewań, które zasłynęło w czasach PRL –u. Słuchacz tego radia dzwoni do redaktora i pyta:

 - Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają za darmo rowery ?

Redaktor radia odpowiada :

-  Prawda. Ale nie w Moskwie, tylko w Leningradzie i nie rowery tylko zegarki i nie dają za darmo tylko zabierają.

 

TVN dokładnie tak samo traktuje swoich telewidzów – ogłupia ich i doprowadza do stanu kompletnego zdziecinnienia. Logika procesu medialno – politycznego w Polsce jest prosta; dopóki główną partią opozycyjną będzie PO, dopóty PiS będzie rządził – dopóki główną stacją „informacyjną” „krytykującą” rząd będzie TVN, dopóty PiS będzie rządził. Zlikwidujmy PO i TVN, a odzyskamy wolność

 

 Piotr Piętak[1]  Jacek Pałasiński  „Obojętni na nienawiść”  Rzeczpospolita 29 października 2010 r.

Lubię to! Skomentuj133 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura