42 obserwujących
227 notek
319k odsłon
  575   0

Wyb(i)orczy szacunek do zmarłych

Jak pisała tydzień temu „Gazeta Polska Codziennie” Rosjanie zbezcześcili ofiary katastrofy smoleńskiej. W jamach brzusznych zwłok zaszyli rękawiczki, gazy, kawałki drewna, ziemię i śmieci, które znalazły się na stole sekcyjnym. Następnie brudne nagie ciała włożyli do foliowych worków i zamknęli w trumnach. Jak pisała Dorota Kania, z szacunku dla rodzin o innych szczegółach nie chce mówić.

To są fakty, których nie dało się wyśmiać, dlatego władza postanowiła w tej sprawie milczeć. I tak samo jak do tej pory – nikt nie poniósł żadnej odpowiedzialności.

Ewa Kopacz, potrafiła jedynie – nie po raz pierwszy – kłamstwem przykryć kłamstwo. Z tym łamiącym się głosem, z którym mówiła że z Rosjanami pracowała „jak jedna duża rodzina” i była „świadkiem dobrej, można rzec, wzorowej współpracy”, tłumaczyła w jednym z wywiadów telewizyjnych, że nie chce wracać do przeszłości.

- Nie znam drugiego takiego kraju, w którym otaczano by mogiły podobną troską i szacunkiem jak w Polsce. Zbezczeszczenie miejsca wiecznego spoczynku jest w naszym kraju czynem szczególnie podłym i tchórzliwym – pisał pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" pisząc o zbezczeszczeniu mogiły rodziców Adama Michnika. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Okazuje się jednak, że dla mediów bliskich Platformie, zwłoki poległych w Smoleńsku już nie są tak ważne.

 

 

1.Tekst w GPC

2. Ewa Kopacz:


 

Felieton pojawił się -  jak w zwyczaju - we wtorkowej

"Gazecie Polskiej Codziennie"

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale