49 obserwujących
385 notek
397k odsłon
1542 odsłony

Drugi wniosek o odwołanie Cywińskiego

Wykop Skomentuj4

W odpowiedzi na pismo Fundacji Paradis Judaeorum z 27.01.2010, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przesłało list noszący datę 26 lutego. 4 marca b.r. przesłałem powtórny wniosek do MKiDN o odwołanie dyrektora PMA-B.

Kopie listu do ministra Zdrojewskiego zostały dołączone także do pism wysłanych 4 marca na adresy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów, Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Do wymienionych podmiotów zwróciłem się z prośbą o wsparcie wniosku do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o odwołanie Piotra M.A.Cywińskiego z zajmowanego stanowiska.

Zanim zapoznam Czytelników z treścią odpowiedzi MKiDN z 26 lutego oraz moją odpowiedzią na tę odpowiedź, a także pismem do Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (listy do premiera, RPO i prezesa NBP są podobne w treści), przypomnę, iż z wnioskiem pierwotnym można zapoznać się pod adresem: http://mementomori.salon24.pl/154972,monety-z-rtm-pileckim-mialo-nie-byc , natomiast protest byłych więźniów Auschwitz z 26 stycznia b.r. dostępny jest np. tutaj: http://mementomori.salon24.pl/152734,protest-wiezniow-auschwitz . Dodam, że z osobnymi pismami w tej sprawie zwróciły się do MKiDN Stowarzyszenie Blogmedia24.pl i miesięcznik „Idź Pod Prąd”.

Wszystkich, których temat interesuje naprawdę, zachęcam do zapoznania się z przywołanymi wyżej materiałami, albowiem w ich kontekście obszerna odpowiedź, którą w imieniu MKiDN wystosował Zastępca Dyrektora Departamentu Dziedzictwa Kulturowego sprawia wrażenie…zresztą oceńcie sami:

 

 

 

 

 

 

A oto moje pismo z 4 marca do MKiDN:

 

drugi wniosek o odwołanie dyrektora muzeum auschwitz

 

I skan listu do Prezydenta Rzeczypospolitej:

 

 

Jako że nasi politycy coraz chętniej deklarują chęć zbliżenia do wyborcy, zachęcam do zwracania się do Pana Ministra Zdrojewskiego, Pana Prezydenta, Pana Premiera z pytaniem, co gotowi są uczynić w przedstawionej wyżej sprawie. Być może bowiem zdanie najwyższych urzędników w państwie na temat kompetencji pana Cywińskiego do sprawowania zajmowanego obecnie stanowiska jest zgoła odmienne niż to, jakie mają zrzeszeni w ChSRO byli więźniowie Auschwitz, Stowarzyszenie Blogmedia24.pl, miesięcznik „Idź Pod Prąd”, oraz niżej podpisany.

Dla porządku dodam, że zarówno materiał powyższy, jak i ten opublikowany wczoraj, zostały rozesłane do redakcji kilkudziesięciu mediów. Jeśli wasza ulubiona gazeta, stacja radiowa czy telewizyjna nie przekazują tych wiadomości, wynika to niewątpliwie z faktu, iż są to informacje nieistotne..

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale