49 obserwujących
385 notek
397k odsłon
683 odsłony

Odwołać dyrektora Muzeum Auschwitz

Wykop Skomentuj5

Pięć organizacji społecznych poparło wniosek o usunięcie dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Czy minister Zdrojewski odwoła Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska?

Fundacja Paradis Judaeorum zwracała się w tej sprawie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dwukrotnie: 27 stycznia oraz 4 marca b.r. Fundacja zwracała się również do Prezydenta Rzeczypospolitej o poparcie wniosku do MKiDN. 11 marca z rozmowy telefonicznej z panią Emilią Błaszak – dyrektorem Biura Kultury, Nauki i Dziedzictwa Narodowego w Kancelarii Prezydenta, dowiedziałem się, że stanowisko Pana Prezydenta w tej sprawie zostanie przekazane na piśmie.

Tymczasem w ostatnich tygodniach argumenty podniesione w punktach od A do H pisma Fundacji Paradis Judaeorum do MKiDN z 4 marca b.r. – szczegóły w materiale pod adresem:

http://mementomori.salon24.pl/162182,drugi-wniosek-o-odwolanie-cywinskiego

…spotkały się ze zrozumieniem kolejnych – po miesięczniku „Idź Pod Prąd” i Stowarzyszeniu Blogmedia24.pl, instytucji społecznych.

Wniosek o odwołanie Piotra M.A.Cywińskiego z zajmowanego stanowiska przesłało do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pięć instytucji:

1) Portal publicystyczno-polityczny Trybunalscy.pl

 

 2) Fundacja Pomocy ANTYK

 

 3) Komitet Obywatelski Miasta Koszalina oraz 4) Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym – Oddział Koszalin


5) Stowarzyszenie KoLiber


Wczoraj zwrócenie się do MKiDN z prośbą o wyjaśnienia faktów, o których mowa w obu listach Fundacji Paradis Judaeorum, zadeklarowało Niezależne Zrzeszenie Studentów. Baczniejsze przyjrzenie się sprawie i ewentualne reakcje obiecał także Magazyn „Obywatel”.

Wszystkich, których temat obchodzi, zachęcam do pisania w tej sprawie zarówno do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak i do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Przedstawicielom mediów proponuję zapytanie ministra Zdrojewskiego i prezydenta Kaczyńskiego, czy ich zdaniem – w świetle przedstawionych okoliczności – pan Piotr M.A.Cywiński jest odpowiednią osobą do sprawowania funkcji dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Jeśli znajdą się dziennikarze na tyle odważni, aby wysokim urzędnikom owo pytanie zadać, mam nadzieję, że odpowiadając panowie Lech Kaczyński i Bogdan Zdrojewski będą się kierować czymś więcej niż tylko polityczna kalkulacja.

Ufam, że minister odpowiedzialny za narodowe dziedzictwo i prezydent Rzeczypospolitej, przed udzieleniem odpowiedzi, zechcą zapytać samych siebie:

A co w tej sprawie sądziłby rotmistrz Witold Pilecki..?

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale