28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  398   0

Metafory i znaki szczególne "układu"

Reper 4.
Regulamin Sejmu – Dlaczego do licha posłowie mają prawo wprowadzać do ustaw setki durnych poprawek, pisanych na kolanie i prezentowanych w czasie sprawozdania telewizyjnego? To jest reper dotyczący reguł i filozofii doktryn procedur ustawodawczych.
 

Reper 5.
System ustrojowy III RP: problem kompatybilności międzynarodowego z polskim systemem ustrojowym. Dlaczego polski minister przemysłu (Syryjczyk), został wyrzucony z Brukseli, gdy zjawił się tam w sprawie polskiego interesu gospodarczego, ponieważ rząd, a nawet Prezydent nie jest w tych sprawach uprawniony? Kompetencje te należą do Izb Gospodarczych. Kto w polskiej domenie publicznej wie coś o tym, i dlaczego od 15 lat, w sprawach interesu gospodarczego, Polska jest reprezentowana jednoosobowo wciąż przez jedną i tą samą osobę? …,KIG,… i dalej w las…

Reper 6.
Aktualny bilans aktywów finansowych i materialnych Rzeczpospolitej, jako skutek reformy monetarnej Balcerowicza, uwzględniający w bilansie otwarcia na 1 stycznia 1992 bilans porozumień z klubem paryskim i londyńskim i pełne skutki reformy monetarnej.
Zakładając, że funkcja łącząca te dwa bilanse jest analityczna. Jest. Mimo, że NBP ostro trzyma karty przy orderach. Ale niestety cash flow i aktywa „gospodarki narodowej” do 1 stycznia 1992 są zdominowane przez strumienie i „aktywa niemierzalne”. Prawie 100% populacji polskich ekonomistów jest mocno przekonana, że wartości te pozostaną do końca świata niemierzalne, bo polska przestrzeń gospodarcza {1987,1992} była niemetryczna.

Jedyną miarą „wartości” w przestrzeni ekonomicznej, znaną ekonomistom, jest pieniądz.

A w tych latach w Polsce pieniądza nie było, była nic nie warta komunistyczna złotówka. Taki jest dogmat ekonomiczny. Twierdzenie dotyczące złotówki jest prawdziwe, ale ten dogmat jest mitem. Obalenie tego dogmatu jest kluczem do zrozumienia prawdziwych korzeni afery FOZZ. 99% polskich ekonomistów nie wie, że w tej przestrzeni można jednak zaindukować jakąś semi-metrykę, która obala ten dogmat, wtedy szydło wyłazi z worka. Na szczęście. Emocjonalnego kolorytu sprawie dodaje lektura książeczki Soros, którą rekomendowałem wyżej, z której wynika, że Soros namówił Kiszczaka, by ten namówił Geremka, by ten znalazł faceta, który zrealizuje reformy monetarne wg. „The Soroche&Sachs Project”. Geremek znalazł Balcerowicza i namówił go do tej roboty.
Może to konfabulacja, a może nie?
 

Teraz to nie ma znaczenia, liczy się rezultat. Kulawa semi-metryka pokazuje jednak, że zapodziało się ok. 200mld USD. 
Świadczy to przeciwko hipotezie konfabulacji. 
Sprawność tego przekrętu jednak była bardzo niska. Większość tej kwoty powiększyła jedynie troszeczkę entropię środowiska naturalnego, zapewne także i w okolicach Rospudy. 
To jest dobry sposób na ukrycie grabieży – spalić wieś, by ukraść chłopu zegarek. 
Po pożarze już nikt nie pyta o zegarek. Ani nawet o chłopa. 
O bezpieczeństwo później, zadbają chłopy ze wsi. (WSI?)
 

Reper n-ty) 

Już ta siatka reperów daje wyobrażenie o stopniu zniszczenia układu samosterowania homeostatu Rzeczpospolitej. Charakterystyczne jest to, że znaczniki tych deformacji są głęboko ZAKOPANE w czeluściach polskich systemów ustrojowych i skutecznie udają normalność. Działają na najniższych poziomach życia społecznego. 
Każdy ma w domu swojego Reppera! 

Przykład: ad Reper 4.
Niech ktoś wytłumaczy posłowi, że jest on z definicji niekompetentny jako legislator. Powie natychmiast, że jest prawnikiem, a trzydziestu ekspertów krzyknie, że TO JEST ZGODNE Z PRAWEM i Konstytucją. 
Żaden z nich nie ma pojęcia, że prawo inicjatywy ustawodawczej rządzi się zupełnie innymi regułami, niż czynności legislacyjne. Pokazuje to, jak ośrodki degeneracji osiągają swoją lokalną „stabilność”.

To nie jest kwestia tylko semantyczna, ale i kwestia doktryn ustrojowych! 
[Sejm uchwalił ustawę „O Polskiej Sieci Energetycznej” Na mocy tej ustawy, obowiązujące w Polsce prawo Ohma uległo zmianie, choć nie wprost, a jedynie w konsekwencji gąszczu przepisów o zasadach i kryteriach gospodarki energią w sieci. 
Zmiana jest prawomocna, tylko de iure, mam nadzieję].

Takie są praktyczne konsekwencje ZAKOPANIA destrukcyjnych min wszędzie gdzie się da, w całej przestrzeni IIIRP.  Nie dziwię się, że Vice-Marszałek B. Komorowski, kandydując na stanowisko Całego Marszałka, w swojej dumnej auto-apoteozie, zdefiniował cel Platformy tak:

ZAKOPAĆ całą Polskę w Unii Europejskiej, jak najprędzej, razem z tymi mohairowymi beretami, aby już nigdy nie mogła się ODKOPAĆ. Jest to dość frustrujący normalnego Polaka pogląd Bronisława Komorowskiego. 

Ale jak powiedziałem, mam uzasadnione przeświadczenie o tym, że rozwiązanie istnieje. Obraz jest przykry, bo referowałem jedynie argumenty diabła, dość nieżyczliwego Polsce. Ale widzę i dość mocne źródła sił po anielskiej stronie. Ważne jest to, że dają się równie „sprawnie” zidentyfikować i włączyć w układ. Pozytywnym sygnałem jest także łaczenie się tych sił w  SPLOTY, więc czasem nie ma potrzeby rozwalania wszystkich źródeł zła, wystarczy zepsuć spoiwo tych splotów.
Nie chcę nadużywać formuły zastosowanej metafory, cały czas zdaję sobie zimno sprawę, że to tylko metafora. 
 

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale