28 obserwujących
299 notek
409k odsłon
  88   0

OBYWATELSKI CERTYFIKAT ZAUFANIA

Wystawiamy ten certyfikat partiom i ugrupowaniom politycznym i musi być niezależnym głosem wyborców. Analizując ich faktyczne zachowanie, praktykę działania ustalamy, czego te partie chcą i do czego zmierzają. Wystawiamy ten certyfikat publicznie i publicznie go weryfikujemy. OBYWATELSKI  CERTYFIKAT  ZAUFANIA  jest i ma być naszym atestem. Tak formułowałem ten projekt  wcześniej. (64).  Ma to  być narzędzie wyborców, jasne kryterium wyboru. Basta.

Jestem bliski ukończenia podstawowej części tej pracy.
Największy problem sprawili mi drobni statyści sceny politycznej, bo zachowują się jak liście, płyną z prądem. Niestety ten prąd nie jest prądem rzeczywistym. Jest prądem pobożnych życzeń, wishful thinking.
______________________________________________________________________________

Mam kilka problemów, są to sprawy ważne, w których liczę na poważną współpracę.
Są chyba trzy sprawy, a może jest ich więcej:

1. Liczę na pełną sprawność Certyfikatu przed wyborami, to jest oczywiste. Chciałbym, aby jego skuteczność była oszłamiająca i masowa. Aby dotarł pod strzechy. W tej dziedzinie największym moim problemem jest zredagowanie tego co wiem. Nie spodziewałem się, mówiąc szczerze skali tego problemu. Bierze się to chyba z pięćdziesięcioletnim zaniedbaniem polskiej nauki – Polska nie ma swojej myśli geopolitycznej, badania prognostyczne chyba zamierają, a idiotyzacja życia publicznego rozwija się wspaniale. 

2.  Skuteczność Certyfikatu zależy od jego wiarygodności, jego diagnozy mają być jak wzorzec metra, liczę więc na ich solidną weryfikację. Weryfikacja ma być porządna, co nie oznacza, że mają być w nią zaangażowane tzw. „autorytety”.  Nic z tego. Gdy widzę w telewizji takie autorytety, opłacane przez Fundację Batorego, to mi się niedobrze robi. Ostatni wyczyn, to niejaki Rzepliński. Słuchać hadko. I wstyd. Liczę na weryfikację przez możliwie najliczniejszą społeczność internetową. Jestem bardzo wdzięczny Uczennicom vi liceum za stworzenie platformy „listy obecności”. Kombinuję jak ją dobrze wykorzystać, abyśmy to mogli robić razem. 

3.  1972.blox.pl zaproponował wykorzystanie platformy http://pl.wikidot.com. Wygląda mi to na dobrą ideę, b jest ona tworzona z natury jako miejsce do pracy zespołowej, no i działanie pod firmą Wikipedii nadaje inicjatywie powagi. Jest możliwość utworzenia tam wielu różnych stron we wspólnym nurcie. Utworzyłem nawet już adres http://michael.wikidot.com/. Jestem zdecydowany na udostępnienie hasła dostępu poważnie zainteresowanym, tak jak to zrobiły uczennice. Jest jeden szkopuł. Wygląda mi na to, że platforma wikidot.com dopiero powstaje, parę funkcji dogodnych do budowy strony jeszcze nie działa, a edycja strony tak naprawdę potrzebuje pracy w edytorze, który de facto jest językiem „wiki-kodu”. Nie bardzo mam czas się tego teraz uczyć i zajmować się budową tego narzędzia, w czym nie mam za wiele wprawy ani nawet doświadczenia. Jak nie będę miał wyjścia to oczekuję jakieś rady albo pomocy w skonfigurowaniu tych stron. 

4. Kilka wcześniejszych artykułów, pisałem z myślą o Obywatelskim Certyfikacie Zaufania. Były to eseje wyjęte z dokumentacji Historii Gospodarczej III RP. Mam w planie pokazanie jeszcze kilku tekstów z paru cyklów. Jest seria poświęcona zjawisku, zwanym komunizmem, są to  takie teksty jak 33. "Opis komunizmu - diagnoza Pruskiego Sztabu", 34. "Dyskusja o przemianie ustrojowej PRL w 1989/1990", 35. "Pasożytniczy model komunizmu", 37. "Współczesna definicja komunizmu.". Chcę pokazać jeszcze jeden tekst, o strategii komunizmu.
Jest seria poświęcona jakości elit: 31. "Granice pojmowania rzeczywistości i jakość elit", 32. "Jakość kompetencji elit", 38. "W języku światowej wymiany myśli, ludzi i idei",  mam w planie jeszcze jeden tekst, sprowokowany przez Free Your Mind
, jest to rzecz o Profesorze XXI wieku, czyli moje rady:
- Co zrobić aby stać się współczesnym geniuszem, Leonardem Da Vinci XXI wieku?
Każdy może, oto moja opinia.
Jest jeszcze seria o polskiej racji stanu, w której usystematyzowałem kilka kwestii dotyczących niektórych problemów polskiej geopolityki. Obywatelski Certyfikat Zaufania będzie operował najważniejszymi wnioskami.
Jest jeszcze jeden tekst, który przygotowuję, tekst którego zapowiedź wisi już ponad tydzień, tekst o planach politycznych PO. Czyli coś o sprzątaniu. Moja diagnoza jest niestety alarmująca, dlatego pracuję nad nią ostrożnie. 

Skąd ten alarm się bierze?
Weźmy taki problem:
Platforma Obywatelska znowu próbuje forsować votum nieufności dla kilkunastu ministrów, czego nie potrafię inaczej uzasadnić jak zamiarem sparaliżowania pracy polskiej administracji rządowej. Zamiast jakiejkolwiek argumentacji pozwolę sobie zacytować  fragment mojego tekstu   37. "Współczesna definicja komunizmu" Taki fragment:  

[3.  Główną strategią inwazji komunizmu jest niszczenie zdolności do samoregulacji we wszystkich procesach społecznych w atakowanym kraju. Działanie to skierowane jest przeciwko funkcjom i mechanizmom życia społecznego, obejmuje całą przestrzeń społeczną i wszystkie sfery prywatne i publiczne. Komunizm jest totalitarny nie dlatego, że oddziałuje siłą, ale z tego powodu, że wywiera destrukcyjną presję na wszystkie procesy społeczne.
Inwazja komunizmu jest aksjologiczna, bo jest totalnym atakiem ideologicznym, wymierzonym przeciwko wartościom cywilizacyjnym, przeciwko całemu systemowi etycznemu i wszelkim normom moralnym, przeciwko wszystkim sferom więzi społecznej i organizacji społeczeństwa.
Komunizmowi zależy na sparaliżowaniu wszystkiego, co w atakowanym społeczeństwie może być pożyteczne. Paraliż, dezorganizacja, destrukcja, nic się nie może udać.
Nawet budowa obwodnicy Augustowa.
 

Jest to najtrudniejszy do zrozumienia atrybut komunizmu. Jest to zarazem konwencjonalne zadanie cybernetyki społecznej, polegające na sterowaniu społeczeństwem w totalnej wojnie ideologicznej.]

Paraliż, dezorganizacja, destrukcja celem całego ugrupowania politycznego!
Bez komentarza.
____________________________________________________________________________
Przypisy:

[1] "Komisja bankowa chce śledztwa w sprawie Borowskiego." (maryla)
[2] "Wrocławska mafia prokuratorska. Resort skarbu: Nicom Consulting" (maryla)
[3] "Przed szczytem energetycznym w Wilnie." (maryla)
)
[4] "Semantyka Korwina" Free You Mmind)
)
[5] "Bomby SO" (Free Your Mind)
)
[6] "PiS świetnie zaczął w Warszawie" (lord of romania)
)
[7] pitulandia.salon24.pl "Czarna dziura" (Unicorn) )
[8] pitulandia.salon24.pl "Czarna dziura - cz. 2" (Unicorn) )
[9] pitulandia.salon24.pl "Czarna dziura - gry operacyjne" (Unicorn) )
[10] perlyprzedwieprze.salon24.pl -  Dziennikarze ikapitalizm polityczny” (tad9) )
[11] salski.salon24.pl  „Tajny przepis” na zianie nienawiścią" (*andy) )
[12] marcus-crassus.salon24.plCoście uczynili z tą krainą?” (Marcus Crassus) )
[13] Wspólna Deklaracja Polski i Litwy w rocznicę Konstytucji 3 Maja (maryla) )
[14] http://www.forbes.pl/forbes/ "20 pytań do...".html)
[18] wtemaciemaci.salon24.pl "Rejestracja agentów obcego wpływu" (Stary Wiarus) )
[19] dokwadratu.salon24.pl "Spot wyborczy Moniki Olejnik" (ckwadrat) )
[20] "Poprawność polityczna, a mentalność totalitarna" (A. Kołakowska) )
[21] youtube.com "Rewelacyjny wywiad z byłym agentem KGB")
[22]PAI - wieści z frontu wyborczego Platformy Obywatelskiej. (Yarrok))
[23] Grupa rycerzy światłości pisząca ostatkiem sił polityczne thrillery (*andy)
)
[24] Leszek Wichrowski "Historia komunizmu".pdf (P.A.C.)
[25] "Sprawy hiper-aktualne, czyli Niech znowu przemówi Dávila" (triarius) 
http://www.pis.org.pl/main.php)
http://coo.livenet.pl/ - czytanki oszołomów)
http://my.uczennice.vi.liceum.salon24.pl/31753,index.html)
Kampania wyborcza PO .jpg
 )
http://lista-obecnosci.blogspot.com)
http://jurewicz.org.pl/2006/08/24/piotr-pietak-o-informatyzacji-panstwa/
)
http://michael.wikidot.com/.
http://pl.wikidot.com/new-site
____________________________________________________________________________
 51.600
Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale