miejsce ulgowe
"Biada potężnym istotom gdy wchodzą pomiędzy ostrza podrzędnych rycerzy" czyli "I Herkules dupa kiedy ludzi kupa".
5 obserwujących
143 notki
43k odsłony
276 odsłon

Witaj szkoło! Niewesoło? LGBT w lekturach i motoryzacji.

autor: J.Nienartowicz
autor: J.Nienartowicz
Wykop Skomentuj5


Wygląda na to, że cała odpowiedzialność za ewentualny rozwój pandemii po powrocie dzieci i młodzieży do szkół we wrześniu spadnie na dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i … same dzieci. Na własne uszy słyszałem jak jeden z urzędników rządowych powiedział, że liczy na odpowiedzialność dzieci.


Rząd dał lokalnym władzom jasne, jednoznaczne wręcz wytyczne  polegające na „możliwości elastycznego reagowania zależnie od liczby przypadków”. Czyli Ministerstwo Oświaty, kuratoria poniekąd umywają  a  nawet dezynfekują ręce. Dobrze, że metodą Chin z epoki Mao (walka z wróblami, wyrywanie trawy, domowe dymarki ) rząd nie każe każdemu obywatelowi samemu złapać wirusa (jak Pokemona)  i osobiście go zwalczyć...


W Zakopanem „Powiatowy Inspektor Sanitarny nie zgodził się na to, aby zajęcia rozpoczęły się z opóźnieniem”.
 Szkoły nie będą prowadzić dodatkowych zajęć, świetlic i zdaje się stołówek. Wydziela się odrębne strefy, żeby uczniowie się nie mieszali i nie kotłowali choć bardzo to lubią (uczennice mniej). W rzazie stwierdzenia  w takim kotle „ogniska” zamknie się nie całą szkole a jedynie „strefę”  Wyodrębnia się też osobne wejścia do szkół np. przez (nomen omen) kotłownie; taki labirynt sprawi młodzieży wiele radości. Muszą jednak pamiętać o zachowaniu dystansu.


W społeczną kampanię  propagowania maseczek wśród młodzieży włączył się Adam Małysz, który już zakażenie koronawirusem przeszedł – przejściowo tracąc węch i smak. Utrata smaku może być nawet jakoś pomocna przy oglądaniu TVP Info. Małysz jest zapewne dla młodzieży jakimś autorytetem.


Szkoda, że już zapewne nie jest nim Lech Wałęsa. Można by go użyć do propagowania dystansu społecznego i zmiany zwyczajów powitalno- pożegnalnych. Wszak to on jako jeden z prekursorów social distancing proponował używaniu innych kończyn do pozdrawiania się. Np. nogi  – debata prezydencka  w 1995. r.  - kiedy Aleksander Kwaśniewski chciał pożegnać się z rywalem, Wałęsa zareagował: „Panu to ja mogę nogę podać”.


Niektórzy używają metafory „drugiej fali”. Tak jakby ta pierwsza już uderzyła o brzeg albo i się rozbiła o falochron naszej dzielnej służby zdrowia.
Określenie „fala” ma o tyle sens w kontekście niezmierzonego oceanu epidemii, że Szaman Podkrążone Oko po samodzielnym ogłoszeniu swej dymisji zasłużenie wypoczywa na Wyspach Kanaryjskich. Jak donosi „Super Express", były minister zdrowia Szumowski ma do dyspozycji luksusowy jacht. Łódź należeć ma do biznesmena i konsula honorowego Islandii w Polsce.
Trochę mnie jednak niepokoi ta autodymisja. Czy nie jest ona aby podyktowaną intuicją czy raczej instynktem gdyż - trzymając się terminologii marynistycznej - szczury jako pierwsze uciekały ze statku, który miał zatonąć?.Ale – powróćmy do szkoły. Tylko ostrożnie. Bowiem na milusińskich poza wirusem czyhają inne niebezpieczeństwa. Obok genderyzacji polegającej na siłowym przebieraniu chłopców w sukienki ( oczywiście nie chodzi o dobrowolne, liturgiczne suknie ministranta, albo przyjazne suknie duchowne ) grożą im edukatorzy seksualni, którzy  „łapią rozchwiane dziecko i podają mu jakieś środki, by zmienić mu płeć”. Ujawnił to - Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.


Phi, ja już kilkadziesiąt lat temu jako dziecko zetknąłem się ze zjawiskami typu trans, queerowością  a nawet z drag queens. Zawdzięczam to licznym pobytom u babci na wsi, która to babcia zabierała mnie na różne imprezy i iwenty a miały one przeważnie, jak to pod Tarnowem charakter kultowy.  Zastanawiałem się wtedy jakiej płci są te osoby ubrane w powłóczyste szaty w przeróżnych kolorach ( nie tylko tęczy ale i złotych!),  fantazyjne nakrycia głowy, przyozdobione biżuterią naręczną i napierśną. Nierzadko dochodziło do lekko erotycznych ekscesów polegających na całowaniu rąk opisanych powyżej osób. Sugerowałoby to płeć żeńską tych ostatnich choć stroną czynną były również… kobiety. Przeważnie jednak nie te najmłodsze.


Ale, żeby nie było, że się jednostronnie czepiam to przejdę do ikon (jakbyśmy dziś powiedzieli) popkultury dziecięco-młodzieżowej z lat mojego dzieciństwa. Jak się później zorientowałem często pojawiały się wśród mnie kultowi niemalże bohaterowi po zmianie płci. Wówczas ukrywano to przede mną!


Dopiero po latach dowiedziałem się, że Myszka Miki była pierwotnie „tym Mickeyem Mouse ”, Kubuś Puchatek „tą Winnie the Pooh”, a i Sowa Przemądrzała to ten  „Mr. Owl”.
Po latach próbowano Kubusia na siłę uszczęśliwić i pozbawić go  płci społeczno – kulturowej (miał stać się Fredzią Phi Phi) jednak zabieg się nie  powiódł. Na szczęście!


Również w latach młodości chmurnej i durnej młodzież może być narażona na szok.
Otóż samochód - ten Skoda po przekroczeniu polskiej granicy zmienia płeć i staje się tą Skodą.  Podobnie ten Toyota staje się bez hormonów i kłopotliwych zabiegów chirurgicznych tą Toyotą.


Jednak, powiedzmy marki te nie cieszą się uznaniem wśród  młodzieży stuprocentowo i testorenowo męskiej!
Ale co powiecie? Otóż w/w twarde chłopaki zmieniają ( w celach pieszczotliwych?) płeć swym brykom: der BMW staje się beemwicą, der Audi – audicą. Mimo, że są to imiona żeńskie to kojarzą się raczej z kobietami z charakterem. I to nie stworzonymi do miziu-miziu, a raczej niełatwymi w prowadzeniu. *)

Dla odmiany die (ta) Mercedes staje się tym Mercedesem lub Merolem.


Zgroza! To nawet nie ruja i porubstwo. Toż  to elgiebetyzm totalniacki, pandemiczny i lekturowo-motoryzacyjny.
Szkoło, ratuj!Naucz „odpowiednie dać rzeczy słowo”.

I odpowiednią końcówkę!image


 JTŻ
napisane dla  https://www.abecadlo.com/

*) Dodam, że Czesi swojego Škodę również „spieszczają”:„česky chlapeček miluje Škodovku". Ale umieszczam to w przypisach gdyż nieco mi psuje wywód choć przecież Emil Škoda czuł się chyba mężczyzną bo na podobiznach prezentuje się z męskim, bujnym zarostem.

Wprawdzie mogło go to spotkać co po śmierci – Kazimierza Pułaskiego. Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Georgii po zbadaniu DNA z jego szkieletu potwierdzili, że jest to DNA kobiety. Pytanie więc: czy generał był kobietą, czy też ktoś inny został pochowany w tym grobie?

Skoro już dygresje przywiodły nas do Stanów to przypomnijmy smutne a nawet tragiczne losy Stanisławy Walasiewiczówny ( wygrała  plebiscyt Przeglądu Sportowego w 1930, 1932, 1933 i 1934 roku):
Przyjaciółkę, która pewnego razu zobaczyła ją rozebraną, zapytała w największym zaufaniu: –Dlaczego Bóg mi to zrobił?
W grudniu 1980 roku, gdy zginęła od kuli podczas napadu rabunkowego w Cleveland w USA, sekcja zwłok, przeprowadzona przez koronera sądowego, wykazała, że sławna mistrzyni była obojnakiem. Nie miała m.in. macicy, za to w okresie dojrzewania wykształciło się jej całkiem spore prącie. Reprezentowała więc w sporcie swoistą szarą strefę.

Tak, że o więcej empatii proszę, od oburzonych i nierozumiejących!Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo