14 obserwujących
752 notki
294k odsłony
495 odsłon

Ok! Jedziemy w zawiłości waluty EURO.

Wykop Skomentuj10

Nie chcę was tu zanudzać szczegółami i we łbach mieszać więc, krótko i na temat wpływu destrukcyjnej waluty EURO na słabo rozwinięte gospodarki z państw strefy EURO.
Uzmysławiam to wam rodacy w bardzo dużym skrócie, tylko po to, byście zrozumieli, do czego chce was/nas doprowadzić totalna opozycja ekonomicznych matołów, tj; polscy zdrajcy Polski i Polaków pod batutą PO-KO i Grzegorza Schetyny, po jakoby wygranych przez nich wyborach; jesień – 2019 rok!
Jak już słyszeliście, to oni chcą mocną dzisiaj Polską walutę/złotówkę zamienić na destrukcyjne EURO i pogrążyć polską gospodarkę, budżet, i polskie rodziny w głębokim kryzysie nie do pokonania przy walucie EURO w naszych portfelach!
Waluta EURO, to kaganiec na mordę słabiej rozwiniętych państw UE, co udowodnił nam kryzys finansowy w USA, który się rozlał w 2008 roku na cały świat i pogrążył państwa europejskie ze strefy EURO w kryzysie gospodarczym i finansowym, a który trwa u nich do dzisiaj - mimo łgarstw KE, że wszystko jest ok!
Konstruktorzy waluty EURO, tak sprawę załatwili, by EURO promowało bogate państwa byłej EWG, tj; państwa bogate miały się bogacić kosztem biednych państw z Europy Środkowej i Wschodniej pod ścisłą kontrolą urzędów UE, m.in: Komisji Europejskiej pod batutą Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Austrii, itd., ale jak widzicie; im też coś ogromnie zaszkodziło i teraz zmierzają do dna finansowego i gospodarczego.
Twórcy (trójca; François Mitterrand, Helmut Kohl i przew. KE Jacques Delorsa - 1985/1995) wspólnej waluty EURO i ich zwolennicy z byłej EWG nie przewidzieli do końca wszystkich wad EURO i skutków ubocznych, tj; tego, że sami staną się niewolnikami Niemców i KE, co ujawnił kryzys finansowy w roku 2008.
Po zelżeniu kryzysu finansowego, tylko Niemcy mieli i mają olbrzymią nadwyżkę budżetową i minimalny wzrost PKB, a pozostałe państwa starej EWG, jak: Grecja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, czy Francja, w której dzisiaj policja na rozkaz prezydenta Francji E. Macron i premiera rządu Francji - pałuje i strzela do Francuzów na ulicach Paryża i nie tylko, o zgrozo!
– Władze Francji pokazują państwom UE i całemu demokratycznemu światu, na jakich wartościach dzisiaj opiera się UE pod batutą Niemców, Francji, KE i TSUE! 
Dlaczego waluta EURO jest groźne dla państw słabo rozwiniętych UE, otóż w strefie EURO Europejski Bank Centralny (EBC), przejął kontrolę nad stopami procentowymi w strefie EURO (zero regulacji stopami procentowymi bez zgody EBC); również, żadne z państw strefy EURO bez zgody EBC nie może dokonać korekty kursu walut w celu ratowania swojego przemysłu i budżetu!
- Mam nadzieję, że po przedstawionej tu wam wtopie wyżej wymienionych państw starej EWG w 2008 roku, domyślacie się; do czego to sprowadziło gospodarki tych wymienionych państw UE, które są dużo lepiej rozwinięte od państw, które nie tak dawno przystąpiły do wspólnej waluty EURO z Europy Środkowej i Wschodniej!
Poza tym;
wszystkie kraje UE podpisały, tkz: "pakiet stabilności i wzrostu" (średniookresowe ramy budżetowe), który miał zapewnić, jakoby stabilność finansową w państwach UE (a, jak to wygląda teraz w strefie EURO, to sami widzicie).
Ten pakiet wymusza na krajach wspólnego rynku utrzymanie deficytu budżetowego na poziomie 3.0%, dług na poziomie 60% w stosunku do PKB, bo za tym idą ostre restrykcje w stosunku do ryzykantów!
Rząd Włoch już o tym się przekonał, bo KE zagroziła Włochom obcięcie dotacji i kary.
A z tego jasno wynika, że "Pakiet stabilności i wzrostu" tak naprawdę jest hamulcem/blokadą rozwoju gospodarczego wśród państw strefy EURO, które dopadł kryzys finansowy z 2008 roku i dalej u nich trwa!
Zalew europejskiego rynku tanimi chińskimi i nie tylko towarami pogrąża dzisiaj jeszcze bardziej produkcje towarowe w strefie EURO i jej sprzedaż, a to powoduje obniżenie płac w rodzimych firmach, wzrost bezrobocia, cen własnych towarów i usług, wzrost importu, i dziurę budżetową, bo nastąpiły wydatki państwa na socjal dla zwolnionych pracowników i robotników, dzieci, i odpływ własnej gotówki do państw takich, jak: Niemcy, Chiny, Korea, Tajwan, czy Japonia, które zastąpiły swoimi tańszymi towarami pustkę po już nieprodukowanych towarach firm rodzimych, które już zbankrutowały i nadal będą bankrutować!
Jak państwa takie, jak: Grecja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Czesi, Litwa, Łotwa, Estonia, itd., ze strefy EURO nie przejdą, i to jak najszybciej, do swoich poprzednich walut i nie przywrócą swojemu Bankowi Centralnemu kontroli nad stopami procentowymi, podażą własnego pieniądza, i korektą kursu swojej waluty, to zaczną odnotowywać; bankructwa firm, banków, masowe zwolnienia z pracy, zadłużenie rodzin, strajki zdenerwowanych robotników i pracowników, itd!
Jednym słowem – szok!
To czeka Polskę, jak matoły z totalnej opozycji Polskę wprowadzą do strefy EURO; pamiętajcie o tym, kiedy będziecie przy urnach jesienią 2019 roku oddawali swój cenny głos!
Jak sami wiecie, w gówno jest łatwo wdepnąć, jak to już zrobiły państwa Europy Środkowej i Wschodniej, ale z tego gówna nogę wyciągnąć, jest prawie niemożliwe póki Niemcy w UE rządzą przez Komisję Europejską i TSEU!

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka