
"Warstwa wizualna projektu zostanie przetworzona przez algorytmy sztucznej inteligencji i wyświetlona na powierzchni tętniącej życiem trójwymiarowej instalacji zawieszonej w sali koncertowej NOSPR."
Tym sposobem po raz drugi spotkałem się ze sztuczną inteligencją. Po raz pierwszy to było w holu NOSPR, gdzie dzięki wsparciu BMW pokazywano bardzo skomplikowaną mumię.
To mózg AI.

Wygląda jak zwyczajna konsoleta.
A tym AI komunikuje się z otoczeniem.


Tak więc za pół koncertu - bo tyle trwają Harnasie - i event trzeba było zapłacić dwu i półkrotną cenę biletu, ale jak tu nie pójść, skoro dla abonamentowiczów była zniżka.
Nasz narodowy balet i w ogóle Szymanowski, jeżeli trafił pod zagraniczne strzechy - to pod brytyjskie. Gardner był w Katowicach z orkiestrą z Bergen i Andsnesem i był to wspaniały koncert. Tym razem - dyrygując orkiestrą NOSPR - też okazał się wspaniałym dyrygentem. Nic dodać a czy coś ująć - moim zdaniem event nie okazał się wydarzeniem a tylko połową znakomicie zagranego koncertu.
__________________________
W uzupełnieniu, za Wiki historia premier baletu HARNASIE:
"7 marca 1929 Grzegorz Fitelberg poprowadził wykonanie koncertowe I obrazu w Filharmonii Warszawskiej.
Symfoniczną prezentację II obrazu usłyszano 6 maja 1931 w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Premiera sceniczna odbyła się w Pradze 10 maja 1935.
Słynną okazała się premiera paryska 27 kwietnia 1936 w Théâtre National de l'Opera, z udziałem Serge'a Lifara w roli choreografa i wykonawcy partii Harnasia.
W Polsce cały balet po raz pierwszy wystawił Teatr Wielki w Poznaniu 9 kwietnia 1938."
Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura