Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
33 obserwujących 373 notki 382304 odsłony
Michał Jaworski, 16 listopada 2015 r.

List Prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda wystosował do ogranizatorów i uczestników IV Konferencji Smoleńskiej list (*). Czytamy w nim "A jednak przeprowadzone badania i analizy pozwalają sformułować najważniejszy, jak się zdaje, wniosek: raporty MAK i komisji Millera to tylko hipotezy, które nie wytrzymują konfrontacji z naukową analizą dostępnej dokumentacji zdjęciowej i filmowej. Tym samym zaś trzeba uznać, że prace nad wyjaśnieniem przebiegu katastrofy smoleńskiej oraz jej przyczyn nie zostały zakończone."  Śledztwo NPW jeszcze nie zostało zakónczone więc  zdanie drugie samo w sobie nie budzi wątpliwości i ustach prawnika jest zwyczaine niepotrzebne. Dodać należy, że zakończenie śledztwa nie musi oznaczać zakończenie wyjaśniania, ponieważ przyczyny  mogą  być podstwą do aktów oskarżenia.

Niestety zaistniało zdanie pierwsze, w którym Przezdent daje wyraz swoim oczekiwaniom od NPW innego określenia przyczyn, niż zostało to napisane w raportach MAK i KBWL LP.  W tym kontekście nie ma znaczenia, że okeślenie przyczyn przez komisje nie ma celu karnoprawnego a jedynie prewencyjny. Prezydent tym zdaniem wywiera nacisk na NPW. 

Drugi aspekt jest taki, że te słowa nie mogą pozostać rzucone na wiatr. Padły słowa zaprzeczające oficjalnym dokumntom państwowym - teraz od Prezydenta - zapewne z rządem wywodzącym się z tej same opcji politycznej - oczekiwać należy podjęcia zdecydowanych kroków na arenie międzynarodowej w celu otrzymania takich rozstrzygnęć, wobec których już nie będzie można formułować tego typu uwag.  A na arenie międzynarodowej dlatego że MAK został w liście wymieniony.

_______________
(*) http://(*)( http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/inne/art,65,list-prezydenta-na-iv-konferencji-smolenskiej.html

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zaraz bedziesz mial kontakt z kalafiorami
  • Org Skoro napisałeś "To że Lasek i ty nie umiecie wyliczyć wysokości uderzenia skrzydła, to...
  • Orgu, skoro ty nie wiesz to twój problem a nie mój. Skoro nie wiesz, że RW zapisywane jest z...

Tematy w dziale