Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
33 obserwujących 373 notki 382304 odsłony
Michał Jaworski, 16 czerwca 2017 r.

Myślenie Kaczyńskim

277 11 0 A A A

Kilka lat temu w czasie rodzinnego spotkania powiedziałem takie zdanie "my nic nie poradzimy na to, że Ukraińcy uważają Banderę za bohatera". Nieszczęściem cześć rozmówców usłyszała tylko "Bandera" i "bohater" i zanim sytuacja została wyjaśniona moim powinowatym było przykro.
Tę sytuację dało się w paru słowach wyjaśnić po pierwsze dlatego, że powstała skutkiem  niedosłyszenia, po drugie dlatego, że wszyscy wiedzieli, iż nie mam żadnych interesów aby tamte czyny Ukraińców usprawiedliwiać.

Z przerażeniem czytam pomysły niektórych pisowskich blogerów, że przemówienie Szydło należało przetłumaczyć i rozpowszechnić, ponieważ to komuś tam na Zachodzie otworzy oczy.

Po pierwsze przemówienie Szydło wpisuje się w ciąg jej antyuchodźczych wystąpień i zostało wygłoszone w najmniej dla przemówień na temat bieżącej polityki odpowiednim miejscu więc doprawdy trudno byłoby kogokolwiek przekonać, że kiedy Szydło mówi o bezpieczeństwie to nie ma na myśli bezpieczeństwo od uchodźców wraz z przenoszonymi przez nich pasożytami, pierwotniakami i bombami.

Po drugie - nikt w świecie nie jest zainteresowany innym rozumieniem słów Szydło nawet, gdyby tym razem rzeczywiście co innego miała na myśli - wszystkim pasuje obraz rasistowskiej  Polski dziś antyislamskiej a w przeszłości antysemickiej. Nic na to nie poradzimy, że pasuje to Niemcom, bo to oni zgotowali ludzkości holocaust, Francuzom, bo wydawali Żydów, Anglikom, bo ich nie chcieli przyjąć, Żydom amerykańskim za 68' a Hiszpanom z niewiedzy.  


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zaraz bedziesz mial kontakt z kalafiorami
  • Org Skoro napisałeś "To że Lasek i ty nie umiecie wyliczyć wysokości uderzenia skrzydła, to...
  • Orgu, skoro ty nie wiesz to twój problem a nie mój. Skoro nie wiesz, że RW zapisywane jest z...

Tematy w dziale Polityka