Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
34 obserwujących 377 notek 386349 odsłon
Michał Jaworski, 14 lipca 2017 r.

Prawo według Kaczyńskiego

646 48 1 A A A

Kiedy zmieniono ustwę o Prokuratorze Generalnym napisałem "Wprawdzie orzeczenie winy pozostanie w rękach sądów, ale uniewinnienie faktycznie spocznie w rękach  członka rządu."

Obecnie ustawami o KRS i SN PiS usuwa ten pierwszy mankament.

Czy można mieć wątpliwości, że po zmianach oddających decyzję, kto i  gdzie będzie sędzią w ręce członka rządu i rządzącej większości wyroki będą zapadały w siedzibach PiS?

Ja nie mam a co więcej - nie mam również wątpliwości, że wyselekcjonowani dzisiaj sędziowie i prokuratorzy w przyszłości z entuzjazmem będą skazywać dzisiejszych pisowskich notabli. Zmieni się tylko adres, pod którym faktycznie będą zapadały wyroki.

Przewiduję, że dla przeciętnego obywatela nieprędko stanie się to bezpośrednio dokuczliwe. W PRL większość wyroków była sprawiedliwa. Coś jednak sprawiało, że PRL nie rozwijał się tak szybko jak Europa Zachodnia.

Jeżeli dzisiaj ktoś uważa ze tym czymś był fakt, że zamiast Gierka czy Jaruzelskiego pierwszym sekretarzem nie był Jarosław Kaczyński to ja jestem pewien, że ten ktoś znajdzie się w pierwszym szeregu domagających się skazania Kaczyńskiego i słusznie, bo to jego Kaczyński dzisiaj mami i oszukuje.

Ja wiem, że PiS oszukuje. Gdyby jedynym obszarem,  w którym PiS oszukuje był Smoleńsk, Kaczyński już dawno zarządziłby rezygnację z niego, ale tyle samo, co film podkomisji smoleńskiej pokazany 10.04 są pewnie warte kolejne komunikaty GUS. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • enrique Wiarus to taki bezrobotny esbek - do zasiłku dorabia sobie u Luśni grając w internecie...
  • Biniendowie w ogóle są kimś w rodzaju.
  • colour, 35stan wybaczcie ale rozmowa z pomyleńcami i ich obecność na moim blogu mnie nie...

Tematy w dziale Polityka