45 obserwujących
819 notek
689k odsłon
461 odsłon

Cała Polska potępia Wałesę

Wykop Skomentuj8

Bronisław Komorowski go potępia, Grzegorz Schetyn go potępia, nawet jego syn Jarosław go potępia. Media czekają jeszcze tylko na telefon Urszuli z gazowni. 

Odrobina ostracyzmu Lechowi należy się za całokształt a nie tylko te słowa, bo z jego punktu siedzenia one jak raz zawieraly sporo prawdy.

Czas, kiedy związek był w rozsypce nie był najlepszą okazją do rozłamow dlatego gdyby po słowach " A on w środku – stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było?"  Lech Wałęsa powiedział  "Nóż w brzuch"  to byłaby prawda historyczna bo zdrada znaczy podjęcie współpracy z przeciwnikiem a kwestię sztućca w brzuchu można, wzorem guru konfederacji, zbyć wyniosłym milczeniem.

Lech niepotrzebnie widzi tę sprawę przez pryzmat tamtych czasów ponieważ prawda jest taka, że po pierwsze spory w opozycji  były zawsze, po drugie propagandzie oficjalnej nie udało się albo nie chciała wyraźnie zaznaczać odrębności SW i de facto piśmiennictwo SW wtapiało się w ogólną masę prasy podziemnej a faktyczną miarą sprzeciwu była liczba tytułów i volumen a nie treść. 
Kornel Morawiecki taki sam numer jaki w stanei wojennyn Solidarnosci, nie tak całkiem dawno wyciął Kukizowi, dzięki któremu wczołgał się do sejmu, stanowiąc zasoby dla syna. Jeżeli więc mówić o wartościach, którym Kornel był wierny, to gra na siebie i swoją rodzinę bynajmniej nie była na ostatnim miejscu.

Odrobina ostracyzmu Morawieckim należy się też za pomijanie zasług nie tylko Wałęsy ale i innych wybitnych działaczuy pierwszej "S'.

Kaczyńskiemu taka polityka historyczna odpowiada, bo przy niej umyka, że razem z bratem nie mieli do czerwca 89' wielkiego znacznia, choć był to czas ich pokolenia, przy tym z dwójki bliźniaków Leszek, ktory znał się na prawie jakieś znaczenie miał a Jarek tylko takie, że znal się na rządzeniu Leszkiem. Słusznie więc prezydentowa Andrzejowa Dudowa powiedziała do polonijnych nauczycieli o polskiej historii* bo choć interpretaja wydarzeń z nieodległej przeszłosci wszędzie jest podporządkowana bieżącej polityce to  nasi politycy robią to w sposób ośmieszjący nas przed światem.

A na koniec Lech, obraziwszy się, wycofał poparcie dla syna i jego partii. O wdzięcznosci nowopopartych media na razie milczą. I Urszula z gazowni też milczy.


_____________

* Była nauczycielka z liceum powinna wiedzieć. że przedmiot nazywa się historia Polski i ta  nazwa zawiera określenie kraju a wolna  jest od sugestii iż mamy do czynienia polską wykładnią historii na przykład Burkina Faso. 


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka