Łasuch Łasuch
336
BLOG

Zupa z dyni

Łasuch Łasuch Rozmaitości Obserwuj notkę 3

Dzisiaj kontynuujemy przepisy kulinarne na zupy. Dawno już tego cyklu nie było. A, że mamy jesień to dziś wykorzystujemy dynię. a na Halloween zupa z dyni  jest jak znalazł:)

Zupa z dyni

Czas przygotowania: 15 minut
Czas gotowania: 20 minut
Kaloryczność: 150 kcal

Ilość porcji: 6

Składniki

  • 50 dag pokrojonego w kostkę, oczyszczonego miąższu dyni
  • cebula
  • 2 marchewki
  • 800 ml bulionu warzywnego
  • sok z jednej pomarańczy
  • łyżka masła
  • kawałek świeżego imbiru
  • 150 ml niesłodzonego mleczka kokosowego
  • 2 łyżki oliwy
  • łyżka posiekanej kolendry
  • sól, świeżo mielony pieprz

 

Etapy przygotowania

Dynia przywędrowała do Europy z Ameryki Południowej i szybko zyskała amatorów. Zachwyca różnorodnością kształtów i kolorów. Jej smak, pozornie mdły, w połączeniu z przyprawami oraz innymi
warzywami nabiera charakteru. Miąższ dyni można dusić, zapiekać, marynować, dodawać do surówek i sałatek, robić z niego pyszne kremowe zupę, jaką jest zupa z dyni.

 

Cebulę i marchewki obrać, pokroić w kostkę. Imbir obrać, opłukać, drobno posiekać.

W garnku na rozgrzanej oliwie zeszklić cebulę, dodać dynię, masło, marchewkę, część imbiru i 2 łyżki soku z pomarańczy. Smażyć około 5–7 minut. Zalać bulionem, przykryć, gotować do miękkości jeszcze około 15 minut.

Zdjąć z ognia, dodać pozostały imbir, sok z pomarańczy, mleczko kokosowe i dokładnie zmiksować. Doprawić do smaku solą oraz pieprzem, dobrze wymieszać.

Garnek z zupą ponowie postawić na gazie. Gotować jeszcze ok. 4 minut na małym ogniu. Przed podaniem posypać kolendrą.

PAMIĘTAJ

● Zamiast mleczka kokosowego można użyć śmietany i podać zupę np. z kawałkami wędzonego
łososia lub pokruszonymi włoskimi orzechami.

● Pokrojony miąższ dyni doskonale nadaje się do zamrażania. Można go uprzednio zblanszować we
wrzątku. Przechowuje się wówczas nawet 12 miesięcy.

smacznego:)

 

Łasuch
O mnie Łasuch

Łasuch jest łakomczuchem a do przepisów ma wszelkie prawa, jakby ktoś dociekał.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Rozmaitości