Dni coraz krótsze, paskudniejsze, nic się nie chce. Wy też tak macie? Czuć zimę, że się zbliża. Brrr... az się nie chce o tym myslec.
No, ale nic, nei ma co się łamac. Lecimy w temacie przepisy kulinarne, bo to lubimy, prawda? :) Raczej!
Dzisiaj przepis na risotto:
Składniki
-
2 szklanki ryżu do risotto
-
1 cebula
-
1/2 szklanki wytrawnego białego wina
-
3 łyżki oleju słonecznikowego
-
1 duży filet z kurczaka
-
mała puszka groszku
-
mała puszka kukurydzy
-
2 marchewki
-
szklanka bulionu- może byc z kostki
-
vegeta
-
biały pieprz
-
4 łyżki gęstej śmietany
-
starty parmezan, 4 łyżki.
Etapy przygotowania
Marchewkę kroimy w kostkę , cebulę siekamy. Fileta z kurczaka kroimy w paseczki. W głębokiej patelni szklimy cebulę po czym dodajemy ryż i mieszając prażymy go około minuty, zalewamy winem i mieszamy aż wino całkowicie się zredukuje.
Zalewamy wszystko bulionem i gotujemy około 20 minut, często mieszając. W tym czasie na osobnej patelni smażymy pokrojonego fileta z kurczaka.
Po około 10 minutach dodajemy groszek, kukurydzę, kurczaka, wszystko razem mieszamy i doprawiamy do smaku vegetą, białym pieprzem
5 minut przed końcem gotowania dodajemy śmietanę i starty parmezan. Jesli ktoś lubi, to na koniec można posypać natką pietruszki.
Łatwo, prawda? a wychodzi pyszne risotto :)
Smacznego!
Łasuch jest łakomczuchem a do przepisów ma wszelkie prawa, jakby ktoś dociekał.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości