Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  179   0

Rybiński porównał działania rządu do Targowicy

 

Rybiński „Są dwa sposoby na uniknięcie wojny pokoleń: zwiększenie liczebności młodego pokolenia lub zwiększenie stopy zastąpienia przy zachowaniu stabilnościfinansów publicznych. Niestety w obu obszarach w minionych kilku latach wykazaliśmy się skrajną ślepotą strategicznąTo smutne, ale w czasach gdy powinniśmy podejmować ważne decyzje o znaczeniu strategicznym dla przyszłości Polski, ze strony ministrów pracy i finansów padają propozycje szkodliwe dla perspektyw rozwoju Polski. Nie może być tak, że krótkookresowe cele polityczne lub osobiste przeważają nad długookresowym interesem Polski. Niestety nasuwa się porównanie do konfederacji targowickiej, tylko w obszarze finansów publicznych. Hetmani i generałowie Szczęsny-Potocki, Branicki i Rzewuski zostali zastąpieni przez ministrów Vincenta-Rostowskiego i Fedak, a otwarcie drogi dla interwencji zbrojnej przez carską Rosję może zostać zastąpione przez otwarcie drogi do wojny pokoleń.”.. całość analizy Rybińskiegotutaj 
Mój komentarz
Polska ma jeden z najmniejszych przyrostów naturalnych w Europie, a dokładniej największy przyrost ujemny , czyli ubytek. Doliczając do tego emigracje stajemy się narodem wymierającym. Rybiński trafni porównuje politykę rządu Tuska do Targowicy. Warto przypomnieć ,że Michalkiewicz nazywa Platformę stronnictwem Pruskim. Tam Targowica działała w interesie Rosji , czyżby teraz interesie.
Jedynie czego ni dodał Rybiński to tego ,że oprócz spadku ludności mamy katastrofalny spadek jej jakości .Głownie emigrują młodzi , zdolniejsi , pracowici i ambitnie. I w większości w arystokratycznej, ksenofobicznej Europie trafiają na sam dół , są jak powiedział jeden z członków Krytyki Politycznej  spełnieniem  marzeń Hitlera : tania niewykwalifikowana polska siła robocza w całej Europie.
Rokit a, Staniszkis, Krasnodębski alarmują  w kwestii edukacji młodych Polaków . Rokit stan polskich uczelni nazwał upadkiem cywilizacyjnym . Apel ero modernizacje polskiego państwa, gospodarki, nauki , technologii dotarły już do szerszych mas społecznych , tak ż nawet  Platforma propadandowao i medialnie wykorzystuje te hasła.
Strategiczny trend w Polsce, o czym pisze od dawna jest niekorzystny. Wybuch w niedalekiej perspektywie wojny pokoleń jest wynikiem uporczywego trzymania się przestarzałego XIX wiecznego nienieckiego systemu ubezpieczeń poręcznych. Tutaj warto byłby zastanowić się na powołaniem symbolicznej komisji śledczej dotyczącej zbadania, kto i dlaczego ustanowił tak wysoki ZUS dla małych i początkujących firm.  Uważam , że jego wysokość w jaskrawy sposób blokująca powstawanie nowych firm ,zakładanych przez młodych Polaków został celowo ustalona w takiej wysokości aby właśnie ten cel osiągnąć .
Aby utrzymać coraz liczniejsza grupę emerytów  przy spadające populacji , a co za tym idzie przy spadku liczby ludności pracującej podatki muszą być podnoszone, i wpadamy w założoną według mnie celowo strategiczna pułapkę. Coraz większe podatki powodują , że ludzie nie mogą mieć dzieci ze  względów finansowych, coraz mniejsza ilość dzieci powoduje ,że liczba pracujących do liczby emerytów maleje, czuli należy podnieść  podatki.
Oczywiście w tym systemie można już teraz przewidzieć dramatyczne dla Narodu Polskiego konsekwencje, których już teraz się objawiają. Mianowicie spadek liczby wykształconych Polaków. Za to ustanowi się struktura społeczna służebna wobec gospodarki Niemiec. Im mniej wykształcone dzieci, tym mniejszy jest dla ich rodziców koszt ich posiadania. Rodziny inteligenckie ,  pierwsze zaczną posiadać mniej , a właściwie już tak się dzieje. Ponieważ koszty wykształcenia jest już w granicach ekonomicznej wydolności. Proces ten przyspieszy w związku z zapaścią cywilizacyjna polskiej gospodarki i technologii .
Polacy po skończeniu studiów nie mają ze względu na prymitywizm technologiczny dostępu do zawodów związanych z nowoczesnymi gałęziami gospodarki, przemysłem kosmicznym, nuklearnym, robotyki, samochodów elektrycznych, nanotechnologii, inżynierii materiałowej, genetyki. Działów , które zapewniłyby polskim rodzinom inteligenckim czy technokratycznym odpowiednie dochody aby wychować i wykształcić naste pokolenie , a do tego zapewnić im perspektywy.
Targowica rządzi
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kachttp://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Apollo_Saurocton_Louvre.jpg&filetimestamp=20070105173704zynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
    

 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale