Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2278k odsłon
  1645   0

Westerwelle Niemiecki plan uzależnienia energetycznego Polski .

Westerwelle Niemiecki plan uzależnienia energetycznego Polski .
 
Dawniej jak jakieś agresywne państwo chciało eksploatować ekonomicznie inne , najeżdżało je ,po czym obkładało haraczem , daniną. Efektem tego było wzbogacenie się agresora , drastyczne zubożenie , lub nawet upadek kraju podbitego .
 
Współczesne Niemcy zmieniły swoją filozofię eksploatacji krajów ościennych . Podwaliny koncepcji ekonomicznej eksploatacji rejonu Europy Środkowej stworzył Bismarck którego udział w budowaniu tej wizji podkreślił w swoim tekście główny analityk polityczny Daily Telegraph Peter Oborne w swoim tekście zatytułowanym Kryzys euro pozwoli Niemcom zbudować imperium, o którym od zawsze marzyli „ ( The euro crisis will give Germany the empire it’s always dreamed of . „ oznacza ekonomiczne zniszczenie większości europejskich południowych krajów. I rzeczywiście ten proces jest już bardzo zaawansowany. Z powodu swojego członkostwa w eurozonie peryferyjne państwa , takie jak Grecja i Portugalia w rosnącym stopniu Włochy i Hiszpania poddane są procesowi wymuszonej deindustralizacji , odprzemysłowienia . Ekonomiczna suwerenność zostanie całkowicie zniszczona , zostaną sprowadzone do pozycji państw wasalnych „ ..( więcej )
 
W 1915 roku Niemcy stworzyły koncepcję Mitteleuropy . A konkretnie Friedricha Naumann , który swoja koncepcje ogłosił w książce pod tym samym tytułem . „ W jej myśl ta część Europy miała stać się podporządkowanym państwu niemieckiemu tworem gospodarczo-politycznym „ ...” Rejon miał być wykorzystywanym gospodarczo zapleczem imperium Niemieckiego, a jego zasoby miały służyć udanej rywalizacji z Anglią na arenie światowej w celu uzyskania pozycji wiodącego mocarstwa. Organizacja ekonomiczna opierałaby się na dominacji Niemiec, które narzuciłyby szereg korzystnych dla siebie umów ekonomicznych z podległymi im satelickimi państwami takimi jak Ukraina czy Polska Populacja na podporządkowanych terenach stopniowo byłaby germanizowana, „...( źródło)
 
Stanisław Michalkiewicz jest osobą , która cały czas ostrzega ,że koncepcja Mitteleuropy jest fundamentem geostrategicznej polityki współczesnych Niemiec.
 
Energetyka , energetyczne podporządkowanie Niemcom państw Europy Środkowej jest kluczem do osiągnięcia dominującej gospodarczo i politycznie pozycji w tej części świata .Pozycji hegemonistycznej.
 
Kontrola nad energetyką krajów tego regionu pozwoli obłożyć ich mieszkańców haraczem energetycznym , czyli sprzedażą energii oraz jej nośników po rabunkowych cenach. Stworzy to sytuację nożyc w których Niemcy i ich gospodarka będzie otrzymywała olbrzymie środki finansowe pochodzące z tegoż haraczu pozwalające budować nowoczesną , energooszczędna gospodarkę , a kraje eksploatowane , ich społeczeństwa wręcz odwrotnie , drenowane ze środków finansowych będą staczały się cywilizacyjnie. Ograniczenia energetyczne tylko ten proces przyśpieszą i pogłebią .
 
Westerwelle , niemiecki minister spraw zagranicznych ujawnił w swoim fałszywie brzmiącym artykule „ Niemcy wybierają czystą energię„ opublikowanym w Rzeczpospolitej fundamenty polityki energetycznej Niemiec , która narzucą słabszym krajom między innymi przy użyciu regulacji Unii Europejskiej .
 
Westrwelle” Dlaczego nie atom „...”Każdy kraj samodzielnie podejmuje decyzje dotyczące dywersyfikacji źródeł energii, i dotyczy to także Unii Europejskiej. Wiele zagrożeń nie zatrzymuje się jednak na narodowych granicach. Dlatego jest rzeczą pozytywną, że bezpieczeństwo urządzeń nuklearnych sprawdza się dzisiaj pod kątem niezawodności oraz porównawczo, stosując europejskie testy obciążeniowe. Zapewnienie możliwie największego bezpieczeństwa przy zachowaniu najwyższych standardów powinno być też naszym wspólnym celem w gremiach międzynarodowych, takich jak Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) „.....”By zrealizować nasze cele, musimy udoskonalić rynek wewnętrzny Unii Europejskiej także w odniesieniu do energetyki. Niezbędnymi po temu instrumentami są efektywność energetyczna, dalszy rozwój wewnętrznego rynku energetycznego oraz konkurencji z pożytkiem dla konsumentów, bezpieczeństwo zaopatrzenia poprzez poprawę infrastruktury i dywersyfikacja źródeł oraz dróg zaopatrzenia. Sieci zaopatrzenia energetycznego poszczególnych państw wymagają inteligentnego wzajemnego powiązania. „.....”Niemcy czują się odpowiedzialne za realizację tych celów. Zabiegi Unii Europejskiej oraz krajowej polityki energetycznej poszczególnych państw członkowskich muszą się uzupełniać. Także w dziedzinie polityki energetycznej musi obowiązywać dewiza brzmiąca: "Nie mniej, lecz więcej Europy!". …..” Wspieramy realizację projektu Desertec, który zakłada możliwość dostarczania do uprzemysłowionych krajów czystej energii elektrycznej pochodzącej z wybudowanych na terenach pustynnych elektrowni słonecznych, wiatrowych lub fotowoltaicznych. „... (źródło)
 
Proszę zwrócić uwagę na architekturę niemieckiego projektu energetycznej eksploatacji krajów Europy Środkowej oraz energetycznej kontroli nad ich gospodarkami i ich rozwojem.
 
Likwidacja atomu , elektrowni atomowych na terenach krajów Mitteleuropy . Jest to dlatego tak ważne , że elektrownie atomowe zapewniają energetyczną , a co za tym idzie polityczna suwerenność. Jest to czysta energia , a dostarczanie paliwa nie może być instrumentem szantażu energetycznego w odróżnieniu od gazu , czy energii elektrycznej . Niemcy są do tego stopnia zdeterminowani ,aby w Polsce , lub we współpracy z nią na Litwie , czy w Czechach nie powstała elektrownia jądrowa ,że gotowi są we współpracy z Rosją wybudować elektrownię jądrowa zaopatrującą Polskę w energie elektryczna w Prusach , współcześnie nazwanych Okręgiem Kaliningrackim Pokazuje to hipokryzje Niemiec i samego Westerwelle Oto fragment informacji z maja tego roku dotyczącej tek kwestii „ W Królewcu (ros. Kaliningrad) spotkali się ministrowie spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Rosji. .. Radosław Sikorski, Guido Westerwelle i Siergiej Ławrow . „....”Gubernator Nikołaj Cukanow mówił dziennikarzom, że przedmiotem jego rozmów z ministrami była też kwestia budowy elektrowni atomowej. „..”Dodał, że wie, iż Niemcyzainteresowani dostawą urządzeń do elektrowni, co oznacza, że nie są jej przeciwni „... ( więcej )
 
Mało kto zdaje sobie sprawę z wagi niemieckiego projektu Desertec oraz na czym on polega . Westerwelle Wspieramy realizację projektu Desertec, który zakłada możliwość dostarczania do uprzemysłowionych krajów czystej energii elektrycznej pochodzącej z wybudowanych na terenach pustynnych elektrowni słonecznych, wiatrowych lub fotowoltaicznych.
 
Projekt ten jest gigantyczną inwestycja , która po zakazie wydobycia gazu łupkowego , zakazie budowy elektrowni jądrowych oraz zlikwidowania już istniejących w krajach Europy Środkowej stanie się narzędziem szantażu energetycznego imperializmu niemieckiego.
 
Projekt Desertec to konsorcjum niemieckich firm mające za cel stworzenie i wykorzystanie na wielka skale elektrowni słonecznych na Saharze. Do konsorcjum Niemcy dokooptowali kilka firm zachodnich. O skali przedsięwzięcia nich świadczy fakt ze Niemcy planują zaspakajać 15 procent  całkowitego zapotrzebowani całej Unii Europejskiej na energie. Oczywiście należy założyć, że ani Francja , ani Wielka Brytania nie będą zainteresowane w uzależnieniu się energetycznym od Niemiec większość energii z Sahary będą zmuszone kupować po horrendalnych cenach Polacy Węgrzy , Czesi .Niemcy bardzo długo i staranie przygotowują się do tego . Między innymi stosując politykę wpierania przez państwo, ochrony oraz kontroli politycznej nad głównymi , strategicznymi firmami przemysłowymi typu Siemens . Siemens ma opatentowana najnowocześniejsze turbiny do ...elektrowni gazowych oraz patenty na obniżenie strat na przesyle na duże odległości ...energii elektrycznej. Odnoszę nieodparte wrażenie ,że badania R&D finansowane prze państwo niemieckie oraz kierunki inwestycji i rozwoju niemieckich gigantów przemysłowych służą i wspierają długofalową strategię imperializmu niemieckiego.
 
Na koniec, aby podkreślić jak dalekowzroczne są Niemcy w swoje polityce narzucenia kontroli energetycznej Europie Środkowej wspomnę o niemieckich planach dostępu do złóż helu3 , paliwa do przyszłych czystych elektrowni opartych na fuzji jądrowej elektrowni termojądrowych , na Księżycu .
 
Fragment informacji „Dotarcie niemieckiej misji na Księżyc w 2015 roku ma podnieść prestiż kraju jako potęgi technologicznej” …..- Sądząc po wyrazie twarzy ministrów po prezentacji mojego projektu, spotkał się on z wielkim zainteresowaniem – mówił wczoraj Peter Hintze. Jego zdaniem, aby z realizować ten projekt,Niemcy nie potrzebują wsparcia Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) ani współpracy z innymi krajami. Dlaczego?
  • Dysponujemy odpowiednią technologią, aby zrealizować nasze zamiary samodzielnie. Nie potrzebujemy pomocy innych krajów – tłumaczył Hintze. Dopiero gdyby się okazało, że w budżecie nie znajdzie się 1,5 miliarda na ten projekt,Niemcy byliby gotowi zaoferować współpracę Francji albo Stanom Zjednoczonym. „ ….. Opowiada się za rozwojem badań Księżyca w ramach współpracy międzynarodowej. Niemieckie lobby kosmiczne nie chce jednak o tym słyszeć.Liczy też na przyszłe korzyści w postaci ustalenia miejsc występowania na Księżycu rzadkiego izotopu helu 3. Mógłby być on używany do celów energetycznych, gdyż umożliwia dokonanie tzw. czystej fuzji jądrowej...( więcej)
 
Zapewne przyszłe elektrownie termojądrowe będą znajdowały się na terenie Niemiec ,a stamtąd prąd drakońsko drogi, zawierający haracz energetyczny będą kupowali Polacy .
Wysokie rachunki za gaz, za prąd będą jeszcze wyższe, gdyż po zrealizowaniu planów , które w zarysie ujawnił Westerwelle każdy Polak bezie płacił energetyczny haracz na rzecz Niemiec. Takie nowoczesna forma opodatkowania obszarów koloni .
 
Polska powinna postawić na elektrownie jądrowe oraz na gaz z łupków. Na koniec uwaga na temat tego dlaczego budowa elektrowni jądrowych w Polsce została faktycznie zastopowana
 
" Skierowany przeciwko Polsce rosyjsko-niemiecki sojusz energetyczny spotyka się z nieśmiałymi protestami pro forma"
Artykuł :" Polscy jurgieltnicy" autorstwa Mariusza Muszyńskiego i Krzysztofa Raka porównuje II Rzeczpospolita i III pod katem występowania obcej agentury. Rosja pomimo upływu 20 lat ciągle dostarcza nam 90 procent ropy i 60 procent gazu. „...”Innym wątkiem poruszanym w artykule jest istnienie agentury niemieckiej. Ta najgroźniejsza usadowiona jest nie w obszarze gospodarki ale obszarze kreującym samoświadomość narodowa. „....( więcej )

 
Marek Mojsiewicz
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale