62 obserwujących
324 notki
767k odsłon
  946   0

Złoto i srebro jako waluta w Polsce

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że rząd zamierza przygotować Polskę do wprowadzenia euro. Polska obecnie nie spełnia warunków przyjęcia do strefy, a na przeszkodzie stoi również konstytucja RP. O tym, że Polska jest zainteresowana wejściem do strefy euro poinformował minister Sikorski w programie "Fakty po faktach". Według pana Sikorskiego owa "Polska" to najprawdopodobniej tylko rząd, bo przecież nie Polacy którzy według najnowszego sondażu nie chcą wprowadzenia euro - aż 74% jest przeciw

W związku z tym proponuję rozpocząć debatę na temat zalegalizowania złota i srebra jako waluty. W tym przypadku zmiana konstytucji również byłaby wymagana jednak bez potrzeby likwidacji złotówki. Ten pomysł powinien więc ucieszyć obrońców polskiej waluty, a zarazem przyczynić się do zwiększenia zainteresowania Polaków alternatywnymi rozwiązaniami. Wmawia nam się, że nie ma innej drogi jak tylko wprowadzenie euro lub pozostawienie złotówki. Biorąc pod uwagę nastroje społeczne to najlepszy moment na rozpoczęcie akcji informacyjnej. Tego typu akcja mogłaby zmobilizować znaczną część społeczeństwa ukazując tym samym przepaść pomiędzy obecną władzą, a przeciętnym Kowalskim. 

Rząd już zadecydował o miejscu Polski w rodzącej się federacji europejskiej. Ogromne zdziwienie budzi termin jak i miejsce ogłoszenia nowego kursu w polityce zagranicznej. Tego typu debata powinna przecież odbyć się przed wyborami. Rozumiem zatem rozgoryczenie części społeczeństwa jednak zamiast organizować marsze z flagami lub okupować place krzycząc o zaprzaństwie proponuję organizowanie się i prezentowanie alternatywnych rozwiązań. Wprowadzenie złota i srebra jako waluty obok złotówki nie wymaga wyjścia z Unii Europejskiej oraz nie paraliżuje przygotowań do ewentualnego wprowadzenia euro w Polsce. Gdy będziemy rzeczywiście chcieli przyjąć euro po prostu zamiast tylko ze złotówki zrezygnujemy również ze złota i srebra jako waluty. 

Jestem wolnościowcem, ale jestem również realistą dlatego zdaję sobie sprawę, że zmiana konstytucji nie jest łatwa. Jednak samo zorganizowanie się oraz prowadzenie akcji informacyjnej przyczyni się do większego zainteresowania Polaków polityką realną która przynosi korzyści przeciętnemu Kowalskiemu, a nie biurokratom lub politycznym karierowiczom. Jako wzór możemy przyjąć rozwiązanie wprowadzone przez stan Utah który obok dolara amerykańskiego zalegalizował złoto i srebro jako walutę. Uważam że, właśnie teraz jest najlepszy moment na działanie. 

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale