62 obserwujących
324 notki
769k odsłon
  7117   0

Polska rewolucja rozpoczęta?

Jak widać dopiero argumenty siły czyli zaatakowanie stron rządowych przyniosło rezultaty. Media w końcu zaczęły informować o ACTA. Wcześniej na marne można było szukać jakichkolwiek treści, wyszukiwarki w portalach informacyjnych na wpisanie hasła ACTA zwracały 0 rezultatów. Przykro, że tylko siłą, atakiem można zmusić rządzących do refleksji, ale jeśli rozumieją tylko taki język to właśnie nawiązaliśmy kontakt. Waadzo, podoba się wam jazda?

Jednak to tylko lajkowanie profilów na facebooku których nazwy krzyczą NIE DLA ACTA oraz proste ataki DDoS na serwery rządowe. Jest trochę zamieszania, ale to jeszcze nie rewolucja. Jeśli ktoś pisze o ataku hakerów to nie ma pojęcia o czym mówi. Każdy bowiem może takim "hakerem" zostać, wystarczy wpisać adres celu w odpowiednie miejsce... A więc to nie jakaś grupa hakerów atakuje, ale zwykli wkurzeni ludzie którzy mają już dość kłamstw, manipulacji, prób wprowadzenia cenzury (który to już raz za Tuska? Chyba trzeci!).

A więc co z rewolucją? Wszystko zależy od następnych dni. Jeśli ludzie odejdą od komputerów i wyjdą na ulice protestować to może być ciekawie. W Warszawie na 25 stycznia przed filią Parlamentu Europejskiego zapowiedziało się już 15 000 osób. Dopiero wtedy będzie można realnie ocenić sytuację. Ważne również aby przebieg demonstracji był pokojowy bez zbędnych prowokacji. Mam głęboką nadzieje, że mamy do czynienia z przełomem, z czymś na co sam czekałem i wielokrotnie opisywałem na blogu. Ludzie są zjednoczeni przeciwko ACTA jeśli uda im się zmusić rząd do ustępstw to mogą poczuć własną siłę i stawiać następne warunki. 28 stycznia kierowcy blokują autostradę A4 w proteście przeciwko akcyzie. Mają organizować protesty do momentu aż benzyna będzie kosztować mniej niż 4 zł. Rok 2012 rozpoczyna się ciekawie. Rewolucja rozpoczęta? Nie wiem, nadal wolę stawiać znak zapytania zamiast wykrzyknika.

 

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale