0 obserwujących
65 notek
11k odsłon
  174   0

FAKE: po przemówieniu prezydenta Ukrainy w Davos chińska delegacja opuściła salę

Rosyjskie media informują, że delegacja Chin na Światowym Forum Ekonomicznym w Davosrzekomo wystapiła z demarche poprzemówieniu prezydenta Ukrainy W.Zełeńskiego, opuszczając salę.Media przytaczają słowa amerykańskiego kongresmena Michaela McCaula i demonstrują zdjęcie z sali.

Rosyjskie media informują, że delegacja Chin na Światowym Forum Ekonomicznym w Davosrzekomo wystapiła z demarche poprzemówieniu prezydenta Ukrainy W.Zełeńskiego, opuszczając salę.Media przytaczają słowa amerykańskiego kongresmena Michaela McCaula i demonstrują zdjęcie z sali. 

https://lenta.ru/news/2022/05/23/knrandzalen/

"Chińska delegacja opuściła salę po przemówieniu Zełeńskiego w Davos. Chińska delegacja nie dołączyła się do owacji po przemówieniu ukraińskiego przywódcy Wołodymyra Zełeńskiego na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Davos i wkrótce opuściła salę. Zostało to ogłoszone przez członka Izby Reprezentantów USA, republikanina Michaela McCaula” - podają RIA Novosti.

W CNN senator pokazał zdjęcie przedstawiające siedzącą delegację z Chin otoczoną oklaskami ludzi. Według McCaula chińscy dyplomaci byli jedyni, którzy powstrzymali się od oklasków po przemówieniu Zełeńskiego. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że McCaul uważa, delegacja wysłała sygnał o "niepopieranie Ukrainy i Zełeńkiego".

https://russian-rt-com.translate.goog/world/news/1006736-kitai-zelenskii-vystuplenie-davos?_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=sc

https://aif.ru/politics/world/delegaciya_kitaya_posle_vystupleniya_zelenskogo_v_davose_pokinula_zal

"Chińska delegacja nie oklaskiwała i wyszła z sali krótko po przemówieniu Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Zostało to ogłoszone przez członka Izby Reprezentantów USA, republikanina Michaela McCaula. Na antenie CNN pokazał on nagranie chińskich delegatów siedzących w otoczeniu oklaskujących ludzi. Wszyscy zgotowali owację na stojąco, z wyjątkiem delegacji z Chin, której członkowie cały czas siedzieli przy owacjach, a potem wyszli po tym, jak zrobiłem to zdjęcie" - cytuje go RIA Novosti.

W rzeczywistości nie ma powodu, aby mówić o jakichkolwiek demarchach lub braku szacunku chińskiej delegacji do prezydenta Ukrainy. Łatwo to dostrzec, oglądając nagranie przemówienia Wołodymyra Zełeńskiego, dostępne na stronie internetowej Światowego Forum Ekonomicznego. Prezydent Ukrainy kończy swoje przemówienie do publiczności następującymi słowami: "Życzę wam wszystkim, abyście pewnego dnia obudzili się i pomyśleli o tym, co zrobiliście dzisiaj dla Ukrainy".

Jak wynika z nagrania, publiczność spotkała przemówienie Wołodymyra Zełeńskiego oklaskami. Zaraz po przemówieniu W.Zełeńskiego założyciel i szef Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab ogłosił zakończenie sesji. "Panie Prezydencie, kończę naszą sesję. Podsumowując, w imieniu wszystkich obecnych, chcę zapewnić o naszej jedności w stosunku do Ukrainy" - powiedział mówiący. Dopiero potem część publiczności opuściła salę, część pozostała, aby wziąć udział w kolejnej sesji forum, która miała się odbyć w tej samej sali.

ChRL zaprzeczyła również informacjom, że chińska delegacja opuściła salę konferencyjną Światowego Forum Ekonomicznego po przemówieniu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego. Państwowa agencja informacyjna Xinhua oświadczyła, że podczas przemówienia Wołodymyra Zełeńskiego na forum chińscy przedstawiciele na czele z Se Zhenhua prowadzili rozmowy z szefem Międzynarodowej Agencji Energetycznej Fatihem Birolem.Według publikacji Caixin Global, spotkanie naprawdę odbyło się podczas przemówienia Prezydenta Ukrainy. W publikacji China Macro Economy zauważono, że w 2022 roku Chiny wysłały najmniejszą od wielu lat delegację na Światowe Forum Ekonomiczne. Według publikacji wynika to z ograniczeń związanych z kwarantanną w tym kraju. Ponadto później stało się znane, jak dowiedziało się Caixin Global, zdjęcie pokazane przez kongresmena McCaula przedstawia członków wietnamskiej delegacji. Jak wiadomo, rosyjska delegacja po raz pierwszy po rozpadzie ZSRR nie uczestniczy w forum w Davos w związku z agresją na Ukrainę.


https://kel-valin.livejournal.com/34550.html


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale