Morfej Morfej
42
BLOG

12. spotkanie w Ramstein jest szansą dla Ukrainy na dalsze wzmocnienie wojska przed kontro

Morfej Morfej Polityka Obserwuj notkę 1
25 maja odbędzie się 12. spotkanie w Ramstein, celem którego jest zbadanie ogólnych potrzeb ukraińskiego wojska i zatwierdzenie nowych pakietów pomocy wojskowej. Szczególnie istotna jest dostawa systemów obrony powietrznej do ochrony ukraińskiego nieba. Broni tej nigdy nie może być za dużo, biorąc pod uwagę brutalne ataki rakietowe przeprowadzane przez Rosję na infrastrukturę cywilną i mieszkalną tylnych miast Ukrainy. Niezwykle ważne jest również dostarczenie zachodnich myśliwców F-16, które jakościowo wzmocnią Siły Zbrojne i przyspieszą kontrofensywę mającą na celu wyzwolenie okupowanych terytoriów Ukrainy

Jak poinformował Wołodymyr Zełeński na swoim kanale Telegramu, 24 maja 2023 r. Ukraina rozpoczęła prace nad koncepcją rozwoju lotnictwa uwzględniając przejście na nowe typy samolotów. Proces ten obejmie szkolenie pilotów, stworzenie niezbędnej infrastruktury i logistyki. Dzień wcześniej sekretarz obrony USA Lloyd Austin omówił z ukraińskim ministrem obrony Ołeksijem Reznikowem przygotowania do kolejnego spotkania w formacie Ramstein, podczas którego Ukraina może otrzymać zachęcające sygnały o nowych pakietach pomocy wojskowej. Zachód, który jest po stronie Ukrainy od pierwszych dni pełnoskalowej inwazji Rosji, zdaje sobie sprawę, że tylko jakościowe przezbrojenie Sił Zbrojnych pozwoli Ukrainie nie tylko pokonać potężnego wroga i wyzwolić okupowane terytoria, lecz także stać się niezawodną tarczą dla Europy przed pełzającą ekspansją Rosji. Aby to osiągnąć, Siły Zbrojne muszą stać się supernowoczesnym wojskiem o zaawansowanej broni.

Szybka dostawa zachodniej broni jest kluczem nie tylko do skutecznej kontrofensywy ukraińskich sił zbrojnych, ale także do ocalenia tysięcy ukraińskich cywilów. Rosja specjalnie wystrzeliwuje pociski w cele cywilne, ponieważ współrzędne różnych typów rosyjskich pocisków, manewrujących i balistycznych, są wpisywane z góry. Tak więc, gdy rosyjska rakieta uderza w budynek mieszkalny, oznacza to, że celem Rosji jest spowodowanie jak największej liczby ofiar wśród ukraińskich cywilów.

12. spotkanie w Ramstein powinno przybliżyć Ukrainę do zwycięstwa. Siły Zbrojne Ukrainy udowodniły swoją zdolność do opanowania najbardziej zaawansowanej zachodniej broni w krótkim czasie i są najbardziej doświadczonym wojskiem Europy. Nieporęczna i archaiczna armia rosyjska powinna zostać pokonana - Zachód może znacznie przyspieszyć haniebne fiasko Putina, dostarczając Ukrainie niezbędną broń.

https://romaniainform.ro/al-12-lea-ramstein-oportunitate-pentru-ucraina-de-a-si-intari-in-continuare-armata-inainte-de-o-contraofensiva/

Morfej
O mnie Morfej

Ukraina, Rosja,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka