Morfej Morfej
115
BLOG

Rosja wspiera Iran w ataku na Izrael

Morfej Morfej Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Rosyjscy propagandyści otwarcie wzywają do ataku na Izrael, jednocześnie aktywnie wspierając Iran jako swojego głównego sojusznika wojskowego. Na przykład podczas transmisji na żywo w programie Sołowjow Live Siergiej Mardan, propagandysta codziennego programu w Radiu Komsomolskaja Prawda, powiedział, że Rosja w pełni popiera Iran w konfrontacji z Izraelem. Twierdził, że Teheran był jednym z niewielu, ktopoparł Moskwę w inwazji na Ukrainę. Powiedziałrównież, że teraz to Moskwa jest zobowiązana do wspierania Iranu w konflikcie z Izraelem, ponieważ oba kraje są sojusznikami, a także wezwał do zestrzelenia izraelskich i amerykańskich samolotów.

Rosyjscy urzędnicy również usprawiedliwiają zakrojony na szeroką skalę irański atak na Izrael w nocy z 13 na 14 kwietnia. Błędnie utożsamia się go z izraelskim atakiem przeprowadzonym wcześniej w tym miesiącu na członków Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) w Damaszku.

Stały przedstawiciel Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ Wasilij Niebenzjaoświadczył, że zmasowany kombinowany atak Iranu na Izrael był "uzasadnioną odpowiedzią na atak izraelskiej armii" na misję dyplomatyczną Teheranu w Syrii.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa w odpowiedzi na wezwanie ambasador Izraela w Rosji Simony Halperin do potępienia irańskiego atakupowiedziała, że "nie pamięta, by strona izraelska potępiła kijowskie ataki na terytorium Rosji". Wcześniej rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało Izrael i Iran do "powstrzymania się" od potępienia ostrzału Teheranu.

Ze swojej strony rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oznajmił, że Rosja sprzeciwia się eskalacji i "wspiera polityczne i dyplomatyczne rozwiązanie konfliktów" na Bliskim Wschodzie.

Rosja prawdopodobnie będzie nadal prowadzić operacje informacyjne mające na celu usprawiedliwienie przed społecznością międzynarodową irańskich ataków na Izrael w nocy 14 kwietnia.

https://aktualnezpravodajstvi.cz/2024/04/16/rusko-podporilo-iran-v-utoku-na-izrael/
Morfej
O mnie Morfej

Ukraina, Rosja,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka