Blog
wiesława
68 obserwujących 478 notek 830677 odsłon
wiesława, 1 maja 2017 r.

Ambitna Bufetowa naśladuje Putina

868 36 0 A A A

Król Jagiełło bil Krzyżaki

I pan Krupa chciał być taki

 

Kilka dni temu Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej uznał organizację Świadkowie Jehowy za ekstremistyczną i wydał postanowienie o jej delegalizacji. Oznacza to likwidację wszystkich jej struktur oraz konfiskatę jej majątku, który przejdzie na rzecz skarbu państwa. Delegalizacja nastąpiła na wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości FR, w którym zarzucono Świadkom Jehowy łamanie przepisów art. 282 Kodeksu Karnego FR ("wzbudzanie nienawiści lub wrogości"). Ta decyzja wpisuje się w zauważalną w Rosji od kilku lat tendencję do zaostrzania ustawodawstwa ograniczającego swobody i prawa obywatelskie.

Oczekuję od ministra Zbigniewa Ziobry złożenia do sądu wniosku o delegalizację ONR jako ruchu neofaszystowskiego. Wtedy bez prawa do manifestacji - napisała dzisiaj na twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. 

Powód takiego wpisu jest oczywisty:  w sobotę w stolicy miała miejsce manifestacja członków ONR z okazji 83. rocznicy utworzenia tego ugrupowania. Uczestnicy manifestacji przemieszczali się z Ronda Dmowskiego na Plac Zamkowy.  Ich przemarsz probowala zakłócic grupa osób, jednak bez powodzenia, gdyż zostali otoczeni i zepchnięci na chodnik przez policję.

Komenda Stołeczna Policji na swojej stronie opublikowała "Informację o policyjnym zabezpieczeniu 29.04.2017 r.":

Ok. godz. 16:50 na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej z ulicą Nowy Świat grupa osób postanowiła uniemożliwić przemarsz legalnej manifestacji. W związku z zachowaniem się tych osób wykraczającym poza normy prawne, policjanci podjęli niezbędne czynności. Osoby kładące się na jezdni, blokujące przemarsz zostały z niej usunięte, a następnie po wylegitymowaniu i ustaleniu tożsamości zwolnione. Policjanci działali skutecznie i zgodnie z prawem, a zastosowane środki ograniczyły się tylko i wyłącznie do użycia siły fizycznej w zakresie niezbędnym do wyegzekwowania oraz przestrzegania prawa i były w pełni adekwatne do zaistniałej sytuacji. W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz znieważeniem policjantów zatrzymane zostały dwie osoby". 

Zrugana przez Gazetę Wyborcza za brak sprzeciwu wobec manifestacji ONR-u pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz postanowiła naśladować władze rosyjskie. Nie podała jednak, które przepisy KK złamał ONR. W tej sytuacji wątpię,  czy minister Ziobro zechce podać jej pomocną dłoń.

Również członkowie ONR wystosowali na twitterze apel do ministra Ziobro:

„Oczekujemy od .@ZiobroPL zdecydowanych działań zmierzających do rozliczenia aferzystów i złodziei z ugrupowań poprzedniej koalicji

#CelaPlus https://twitter.com/hannagw/status/858990058740871168 …

 

Stojąc przed taką alternatywą, minister chyba poleci prokuratorom zintensyfikowanie prac mających na celu wdrożenie programu Cela+ wobec pani prezydent Gronkiewicz Waltz. Zwłaszcza, że prace prokuratury są już w zaawansowanym stadium.Opublikowano: 01.05.2017 23:48.
Autor: wiesława
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Fisher "Skąd się bierze ta totalitarna skaza mentalna?" Już Gajusz Juliusz Cezar...
  • Aleksander Chłopek - outsider221 Dziękuję za korektę, już poprawiam. Pozdrawiam
  • @Liberalny Motłoch, @noee Wydarzenia w Zbąszyniu poprzedziły tzw. noc kryształową. Wśród...

Tematy w dziale Społeczeństwo