112 obserwujących
633 notki
1381k odsłon
8518 odsłon

Naziści nie okupowali Polski

Wykop Skomentuj171

Das Deutsche Reich is ein Freistaat.  

Der Regierung ist dem Fūhre und Reichskanzler verantwortlich.

Aktorka Gal Gadot wraz ze swoim mężem zamierza wyprodukować film o Irenie Sendlerowej. Wraz z informacją o tej produkcji, w świat poszła informacja o Polsce pod „polską nazistowską okupacją”! To oburzające kłamstwo w w swoim tekście opublikował serwis deadline.com, a za nim podał ją Forbes. Po interwencji ambasadora Marka Magierowskiego autor artykułu w serwisie deadline.com wprowadził do swojego tekstu poprawki. Najpierw jednak w artykule „polsko nazistowską okupację” poprawiono na „okupację Polski przez nazistów”, a dopiero później na „okupację Polski przez niemieckich nazistów”. Jak poinformował na Twitterze Marek Magierowski, również Forbes poprawił błąd.

Niestety, w świat poszła informacja o „polsko nazistowskiej okupacji”. Nikt tego nie weryfikuje; rządzi opcja kopiuj-wklej.

„Polska nazistowska okupacja” w „Business Standard”

W "Jerusalem Post" jest wersja "nazistowska okupacja Polski". Oczywiście narodowości nazistów nie podano. Nie podano również nazwy "Żegota". Mamy "działaczy", którzy wykupili Sendlerową. Nie podano informacji, ze Irena Sendler była Polką.   https://www.jpost.com/Israel-News/Culture/Gal-Gadot-will-star-as-Warsaw-Ghetto-heroine-604436

I w końcu wersja ostateczna, czyli „opór kobiety wobec niemieckiej nazistowskiej okupacji Polski”.  

Ta ostatnia, skomplikowana formuła jest też fałszowaniem historii.

W dniu 1 września 1939 roku agresji na polskie państwo dokonała Rzesza Niemiecka, która była suwerennym państwem stworzonym przez Niemców w celu realizowania niemieckiej racji stanu. Agresji na Polskę nie dokonała jakaś nieokreśloną zbiorowość hitlerowców, czyli zwolenników Hitlera, ani też nazistów (narodowych socjalistów), czyli członków NSDAP lub zwolenników tej ideologii. To była operacja realizowana wobec państwa polskiego przez państwo niemieckie. Nie wszyscy obywatele państwa niemieckiego przyodziani w mundury Wehrmachtu, służb policyjnych byli „nazistami”. Ale wszyscy byli narzędziem realizacji polityki swojego państwa.

Większość z nich służyła Rzeszy Niemieckiej nie mając w kieszeni legitymacji NSDAP. Kiedy wysyłano ich na front lub do nadzorowania okupowanej Polski, nie byli pytani o poglądy polityczne ani o indywidualne upodobania. Więcej – nie mamy pewności, czy wszyscy członkowie NSDAP (czyli formalnie rzecz biorąc „naziści”) byli autentycznymi wyznawcami tej ideologii. Można podejrzewać, ze spora ich liczba była koniunkturalistami.

Żołnierzy z plutonów egzekucyjnych rozstrzeliwujących Polaków, Żydów, Romów też nikt nie pytał o poglądy polityczne. Nie wiemy jak określali swoja przynależność narodową. Jednak bez względu na ich poglądy polityczne czy narodowość, jako umundurowani funkcjonariusze lub żołnierze sił zbrojnych Rzeszy Niemieckiej byli narzędziem zbrodni niemieckiego państwa. Dokonujący masowych rozstrzeliwań członkowie Einsatzgruppen realizowali politykę niemieckiego państwa.

Określanie działalności Ireny Sendlerowej jako „oporu kobiety wobec niemieckiej nazistowskiej okupacji Polski”, jest również manipulacją, prowadzącą do fałszowania historii. Irena Sendlerowa (nazwisko rodowe Krzyżanowska), podczas II wojny światowej była urzędnikiem polskiego państwa podziemnego - kierowniczką referatu dziecięcego Rady Pomocy Żydom przy Delegaturze Rządu na Kraj („Żegoty”). Jej działalność była finansowana przez polskie państwo podziemne, które było integralną częścią struktur państwowych Rzeczpospolitej.

Rzeczpospolita Polska była państwem, które od początku do końca wojny pozostawało podmiotem prawa międzynarodowego, utrzymując stosunki dyplomatyczne z innymi państwami na wszystkich kontynentach. RP było stroną wojującą, członkiem koalicji alianckiej reprezentowanym przez prezydenta Władysława Raczkiewicza i powoływanych przez niego premierów. RP była państwem zachowującym ciągłość państwowo- prawną i konstytucyjną od 1918 roku, posiadającym zdolność zawierania traktatów międzynarodowych.

Sprowadzanie pomocy udzielanej przez Irenę Sendlerową do prywatnej inicjatywy jednej kobiety jest fałszowaniem historii Polski.

W 2005 roku w Parlamencie Europejskim podczas dyskusji nad projektem uchwały w sprawie uczczenia 60. rocznicy wkroczenia wojsk sowieckich na teren KL Auschwitz, polski eurodeputowany Bogusław Sonik zglosił wniosek aby wpisać do projektu że KL Auschwitz był obozem zbudowanym przez Niemców. Przeciwko temu wnioskowi sprzeciw zgłosiła sprzeciw brytyjska eurodeputowana Sara Ludford i zażądala sprecyzowania że chodzi o „niemieckich nazistów”. Jej zdaniem bowiem „Nie wszyscy naziści byli niemieccy i nie wszyscy Niemcy byli nazistami”. Przy okazji pouczyła posła Sonika, ze „otwiera dyskusję na temat odpowiedzialności Polaków za Shoah”. Ta wypowiedź Sary Ludford jest typowa dla nowej narracji historycznej obecnie obowiązującej na Zachodzie. O Polakach Sara Ludford mówiła bez niuansowania czegokolwiek; uznała widocznie, ze w tym przypadku można mówić o wszystkich Polakach – w odróżnieniu od Niemców.

Wykop Skomentuj171
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka