79 obserwujących
910 notek
684k odsłony
  137   0

Unia państw narodowych - unia Łukaszenki i Dudy

Czyli przymknięte granice, odrębne waluty, odrębne (te same) wartości. Izolacjonizm prawny, gospodarczy, kulturowy. Kapusta kiszona i kiełbasa, tak jak i kult Wojtyły, Wybuchy na Skrzydle czy Trybunał Kucharki są bezpieczne. Duma, godność, niezależność. Żadnej pedagogiki wstydu, uczenia się na błędach, kroku wstecz. Perfekcyjna pani domu, która każdą rysę na mebelku natychmiast przykryje gustownym gadżetem.

Możemy się domyślać, dlaczego Łukaszenka jest ciepłym człowiekiem dla ciepłego Karczewskiego - chciał ów polityk PiS tylko powiedzieć, że poza kamerami doskonale dogadują się, chcą dokładnie takich samych ojczyzn. Ciepłych dla swojaków, nieprzystępnych dla obcych. Z tym, że złapany na układaniu się z białoruskim faszystą Karczewski ocieplał wyłącznie swój wizerunek. Wiadomo co o Łukaszence PiS oficjalnie głosi. 

Zestawienie tych dwóch państw narodowych doskonale pokazuje do jakiej Unii dąży PiS. Na jakich warunkach jest się w takiej Unii przyjacielem, na czym to przyjacielstwo polega. Unia państw narodowych, to unia nacjonalizmów, w których takie same narodowe swojaki toczą między sobą swoje nacjonalistyczne wojny. To są te same - a odrębne - wartości.

Co Łukaszenka umierającymi uchodźcami na granicy polsko białoruskiej dobitnie pokazał.

image

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale