57 obserwujących
1388 notek
1378k odsłon
952 odsłony

Płk.Kukliński:Akta tysięcy Polaków wysłano z MSW do Moskwy ('81)

Wykop Skomentuj7

Fragmenty raportów CIA.

Ciekawe czy to właśnie w tej transzy wysłali papiery "Bolka".

 

 

"Milewski przyjął/zaakaceptował w MSW sowieckich doradców [z] KGB i dopuścił [ich] do wszystkich faz działalności MSW.W pewnym momecie MON dowiedział się, że MSW, poprzez sowietów będących na służbie w MSW, wysłało do Związku Sowieckiego kilka tysięcy akt dotyczących polskich obywateli."

1982-01-29

"Jako szef MSW, Kiszczak w dalszym ciągu akceptował obecność sowieckich oficerów bezpieczeństwa w MSW, z jego naczelnym sowieckim doradcą w biurze przylegającym do jego własnego."

1982-01-29

Daleko po instrukcje "człowiek honoru" Michnika chodzić nie musiał, jak widać. 

***

I jako ciekawostka, w raporcie opisującym penetrację przez sowietów komunistycznego wojska pod przewodem Jaruzelskiego, w jednym z punktów wymieniono "rosyjskie" żony generałów.

 

 

[...]

 

 

"Sowieci mają także nieformalny dostęp do polskich urzędników wojskowych poprzez "rosyjskie" żony tych drugich. Polscy generałowie Stanisław Antos, Władysław Szymłowski, Jerzy Rakowski i Eugeniusz Molczyk, wszyscy mają żony będące obywatelkami sowieckimi. Żony te często organizują przyjęcia, na które zapraszani są sowieccy i polscy ofiecerowie. Takie przyjęcia dają sowietom możliwość zdobycia informacji od Polaków. Komentarz źródła: Żony generała Czesława Piotrowskiego i Tadeusza Krepskiego mogą również być obywatelkami sowieckimi."

1982-01-25

 

*** 

 

 

 

 

 

 

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura