16 obserwujących
588 notek
528k odsłon
184 odsłony

Jak Artymowicz w Sejmie kit o wbitych w glebę drzwiach 2L wciskał., c.d.

Wykop Skomentuj

  Ponieważ - wiadomo -uparte młoty smoleńskie  propagują  bzdury nietechniczne, sprzeczne  z fizyka i geometrią  -  podaje uzupełniająco stosowne  jednoznaczne uzasadnienie , że drzwi 2L nie mogły zostać wbite  przez  centropłat, podłogę czy jakiekolwiek inne fragmenty Tu-154 jak to konfabulował dla Sejmu RP  prof Artymowicz-   po godzinach amator-propagandzista narracji  MAK w kwe4stii "katastrofy" w Smoleńsku.

Dla przypomnienia:

Taką tezę postawił w prezentacji dla Sejmu RP:

- drzwi 2L  zostały wciśnięte  w podłoże  przez  centropłat


prof. Artymowicz nie potrafi  tego objaśnić  ,uzasadnić  podać  logicznej  sekwencji takiego  zdarzenia - jeśli  by miało  miejsce.
tylko  mówi , że tak było i koniec.

Próbował to  tez robić  bloger Manek - geodeta który przedstawił taki statyczny szkic  sytuacyjny:


 W interpretacji  Manka drzwi wbijane sĄ momentalnie pionowo podczas gdy wektor siły działa  pod katem ostrym kątem względem gleby.image

   Manek nie uwzględnia   dużej prędkości poziomej: drzwi  przemieszczają  się z początkową prędkością  ponad 70 m/sek; w ułamku sekundy - o,1 sek- przesuwają się w poziomie  o 7 m !!!  Na szkicu  Manka  naniosłem miejsce ewentualnego wprasowania  drzwi w podłoże  - ale w pozycji " na płask" co uzasadniam niżej.

   W  żaden sposób nie mogły  by zostać wbite przez centropłat w taki sposób i to tym  w miejscu tak jak je znaleziono na wrakowisku.
Na 3 poniższych szkicach pokazuję, że wbicie swobodnego elementu jakim  staje się rama  z drzwiami  po oderwaniu od burty  i  podłogi( centropłata)  w pozycji bliskiej do pionu jest fizycznie niemożliwe.

Pokazuję szkice sytuacyjne  w rzutach  na 3 płaszczyzny:

Rzut  z boku:

image


Rzut  z tyłu:

imageI jeszcze  rzut  z   góry:

image

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka