17 obserwujących
658 notek
564k odsłony
283 odsłony

Oszukanie polskiej prokuratury 11.04.2010 roku i kuriozalne tłumaczenie tejże.

Wykop Skomentuj4

Być  Sędzią we własnej sprawie...

- ale czy to zaniechanie   nie jest bliskie  zdradzie stanu ? zdradzie polskich interesów ?  a faktycznie wsparcie interesów strony rosyjskiej ?

Otóż jak ( daleko nie wszystkim) wiadomo  11 kwietnia 2010 roku w Moskwie a faktycznie już  w nocy z 10/11 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku rosyjska prokuratura  z premedytacją  oszukała polską  nie dopuszczając  jej  przedstawicieli  do  sekcji zwłok (  zapewne coś ukrywając przed  stroną  polską). W momencie  podejmowania ustaleń - równocześnie( to znaczy wcześniej)  strona rosyjska organizowała nocny transport ciał do Moskwy , swoisty wyścig z czasem ,aby  oszukać stronę  Polską  i nie dopuścić polskich prokuratorów do uczestniczenia w sekcjach zwłok.

- Co więcej- polska prokuratura potwierdziła  , że została   oszukana ; i jak zareagowała ? !!!!

http://niezniknelo.pl/NPW/www.npw.gov.pl/491-4a112b267c50b-50329-p_2.html

Reasumując stwierdzić należy, że za brakiem konieczności przeprowadzenia ponownych sekcji zwłok ofiar katastrofy przemawiały w chwili przewiezienia zwłok do Polski między innymi takie okoliczności jak:

- wykonanie tych czynności także w ramach pomocy prawnej dla strony polskiej przez stronę rosyjską,


- brak zastrzeżeń co do prawidłowości przeprowadzenia sekcji przez stronę rosyjską w chwili przewiezienia zwłok do Polski,*)
- brak sprzeczności czynności wykonywanych przez organy rosyjskie z zasadami porządku prawnego w Rzeczypospolitej Polskiej

*) na jakiej podstawie ( uwaga quwerty)

Jak strona  rosyjska wykonała te czynności  częściowo  opinia publiczna  dowiedziała się  później:

-  wkładano szmaty

- mieszano szczątki ofiar

etc

c.d . dalszy z komunikatu Prokuratury:

Należy stwierdzić, iż strona rosyjska poinformowała o fakcie niezwłocznego wykonywania sekcji zwłok w trakcie roboczego spotkania z polskimi przedstawicielami w nocy z 10 na 11 kwietnia 2010 roku, chociaż przekazanie powyższej informacji trudno uznać za formalne. Polscy prokuratorzy udawali się do Moskwy w dniu 11 kwietnia 2010 roku w celu uczestniczenia w tych czynnościach, jednakże po przybyciu na miejsce zostali poinformowani o tym, że sekcje zwłok już zostały wykonane. Nawiasem mówiąc ta informacja strony rosyjskiej nie była ścisła, bo wykonana została zdecydowana większość sekcji zwłok, ale nie wszystkie. Część sekcji, a zwłaszcza sekcje fragmentów ciał były jeszcze wykonywane w dniach późniejszych. O powyższym nie zostali jednak powiadomieni polscy prokuratorzy przebywający w Moskwie.

--

I co ?

 jak była  reakcja strony polskiej ?

Żadna !

- To znaczy nie:

- zamieciono sprawę  pod dywan.

*****


image


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka