quwerty quwerty
322
BLOG

Kompromitacja czeredki propagandzistów smoleńskich obrazkowo pokazana.

quwerty quwerty Katastrofa smoleńska Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

    Na czele  z ich guru  blogerem You-know-who, który udaje eksperta od badania  katastrof lotniczych a przedstawia się tak:

Nazywam się Paweł Artymowicz...Jestem niezłym (link), szeroko cytowanym profesorem fizyki i astrofizyki.


 Po raz kolejny   pokazuję , że  ta zasiedziała na Salonie grupka propagandzistów  smoleńskich, udająca  znawców tematu - prezentuje bardzo niski poziom  merytoryczny, szczególnie w obszarze mechaniki i wiedzy o wytrzymałości materiałów.


  Popis na rurce odstawił  nudna-teoria;

i jak zwykle w takich przypadkach  NIKT z czeredki propagandzistów  smoleńskich , którzy od lat  wspierają kłamliwą narracją  MAK o ostro atakują wszystkich , którzy  krytykują raporty MAK/Laska --  a popierają, czynnie lub milcząco  bzdury wypisane przez  nudną -teorię  -- nie zwrócił  mu uwagi że napisał bzdurę.


   Podaję ten przykład, gdyż  jaskrawo pokazuje on , że ci osobnicy  nie mają wiedzy  z obszaru mechaniki  i wytrzymałości  materiałów  choćby na poziomie  studenta I roku  Politechniki -: za  takie palnięcie  bzdury  - jak to uczynił  nudna -teoria- student  wyleciał by z kursu  i otrzymał  poradę,  by zmienił  kierunek- bo tu się  nie nadaje.


Rzecz  dotyczy  mechanizmu  otrzymania  takiego  stanu końca rurki stalowej:

image

nudna teoria  napisał tak:


nudna-teoria
21 października 2019, 10:01

@quwerty
" Teoria rurki JakiTaki okazała się równie błędna jak twoje urojenia.

To co widać, to przełom, zapewne zmęczeniowy, elementu silnika.

https://www.salon24.pl/u/nudna-teoria/950069,104-quwertego-rurka-ze-zlomu-czyli-dalsze-szukanie-smolenskich-jeleni
https://www.salon24.pl/u/nudna-teoria/989722,katastrofa-smolenska-jak-ekspert-niegracz-rurke-na-plasko-walcuje "

w innej notce popełnił bzdurę podobnego kalibru

"mechanizm odłamania się ogona. Czy był to jeden impuls, a może

zmęczenie materiału spowodowane wielokrotnymi impulsami od drzew,  "

***

Dla laików- co to jest  zmęczenie materiału:

- mówiąc potocznie: to proces w którym dany element  z metalu ( np. stali, duraluminium) podlega wielokrotnym , powtarzalnym  obciążeniom - które trwają baaardzooo długo - wskutek czego dochodzi do pojawienia się mikro pęknięć, które powoli zwiększają się aż wreszcie  dany element  pęka.- łamie się  jednym najsłabszym przekroju.

( i uwaga  bardziej fachowa:  te pojedyncze obciążenia  w danym  cyklu mają taką wartość , że nie powodują  stałych odkształceń( czyli naprężenia są poniżej  granicy  plastyczności)

Definicja:

3.4. Pojęcie wytrzymałości zmęczeniowej

Wytrzymałością zmęczeniową nieograniczoną nazywa się maksymalną wartość okresowo zmieniającego  się  naprężenia max,  przy  której  materiał  może  pracować  nieograniczenie
długo, bez pojawienia się rys zmęczeniowych i zniszczenia materiału. W praktyce przyjmuje się, że wytrzymałość ta osiągnięta jest już po przekroczeniu umownej granicznej liczby cykli .

Ta liczba cykli zwana potocznie bazą, wynosi przykładowo dla stali= 10 do potęgi 7 cykli, a dla  metali  nieżelaznych    10 do potęgi 8 cykli.

 A ile cykli (Zmianę  naprężenia  podczas  jednego  okresu  nazywamy  cyklem  naprężeń )  mogło być  w trakcie  hipotetycznego rozpadu  samolotu w momencie ?

kilkanaście ?

kilkadziesiąt ?

-  w  rozumienie pojęcia  wytrzymałości  zmęczeniowej  to tyle co NIC.

https://www.am.szczecin.pl/userfiles/File/laboratoria/wm/IPNT/Proby_zmeczeniowe.pdf


- Nikt  z tej czeredki fizyków  smoleńskich - nie zwrócił uwagi nudnej-teorii , że pisze bzdury-

- nie  rozumiecie tych pojęć ?


 Panie profesorze  Artymowicz - jeżeli akurat  nie zna  Pan tych  prostych zagadnień, to niech  się  Pan  zapyta  specjalistów  z University of Toronto.

image

Jak wygląda przełom zmęczeniowy  metalowej  rurki  ?

image


Jest nieregularny (  zawsze  jest ognisko pęknięcia , które  rozwija się bardzo  powoli , w tym obszarze  późniejszy  przełom  będzie wygładzony ) gdy pęknięcie rozwinie się na tyle, że pozostały przekrój  nie  przeniesie już naprężeń - następuje pęknięcie   udarowe -  przełom jest  nieregularny i ziarnisty.

image
tu pęknięcie wału  napędu  śmigłowca


.

 co do  stanu  końca rurki smoleńskiej:

image


to nie mógł on powstać ani wskutek działania naprężeń zmęczeniowych  ani wskutek odkształcenia, w trakcie  katastrofy - pęknięcia  tej rurki w  trakcie działania  naprężeń związanych ze zderzenia  z podłożem;

 taki przełom bybły także nieregularny, jak np  ten:

image

widać tu także  tzw. przewężenie-  materiał  przed  pęknięciem  odkształcał  się plastycznie.( w tym przypadku

stan naprężeń  zbliżony do jednoosiowego- siły  rozciągające)


Fizykom  smoleńskim pod kierunkiem  prof. astrofizyki  Pawła  Artymowicza  najwyraźniej  brakuje podstawowej  wiedzy

z  mechaniki  i wytrzymałości materiałów.

quwerty
O mnie quwerty

Od maja 2010 wskazuję na sprzeczność narracji MAK z elementarnymi faktami,śladami oraz prawami fizyki. "Jeszcze nigdy tak niewielu nie stanęło przeciw tak Wielu by bronić prawdy dotyczącej tragicznego zdarzenia lotniczego." "Jeszcze nigdy tak nie skompromitowało się środowisko techników, ekspertów, naukowców milcząc gdy do narzucania kłamliwej narracji łamie się elementarne prawa fizyki i ignoruje wiedzę."

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka