10 obserwujących
168 notek
175k odsłon
1462 odsłony

Wszystkie ręce na pokład, Kurski z pokładu

Wykop Skomentuj16

O ile podpisanie przez Prezydenta rekompensaty dla publicznej telewizji było dla mnie oczywiste i nie miałem najmniejszych wątpliwości, że Prezydent zgodzi się na dofinansowanie TVP to muszę przyznać, że już zdymisjonowanie Jacka Kurskiego z fotela prezesa telewizji na początku wzbudziło we mnie pewne zdziwienie. 

Wydawało się, że polityka medialna Kurskiego nastawiona na zadowalanie milionów Polaków wielkimi imprezami plenerowymi typu Sylwester czy festiwale Disco Polo organizowanymi i finansowanymi przez TVP jest ze wszech miar trafiona i zgodna z linią partii jak to się zwykło mawiać za czasów słusznie minionych. Prezes Kurski dumnie podkreślał swoje zasługi i osiągnięcia chwaląc się publicznie milionami widzów w pikach. 

Po każdej większej imprezie organizowanej czy transmitowanej przez TVP było pewne, że w telewizji zobaczymy promieniującego Jacka Kurskiego wychwalającego siebie samego i swoją firmę, a programy informacyjne TVP będą informowały o niesamowitym wręcz historycznym sukcesie publicznej telewizji. Apogeum tego wszystkiego stanowiło wyprodukowanie przez TVP filmu o Zenku Martyniuku na marginesie bardzo sympatycznym i niezwykle popularnym człowieku i artyście. Kampania reklamowa promująca film przerosła nawet oczekiwania twórców tego obrazu. 

Pan prezes zamawiał również regularnie w ośrodkach badania opinii publicznej raporty, które miały potwierdzać słuszność założeń Pana prezesa jeśli chodzi o politykę przez niego prowadzoną. Ośrodki potwierdzały, że pomysły Jacka Kurskiego trafiają do wyborców na których Kurskiemu najbardziej zależało. Telewizja nie szczędziła pieniędzy ani środków technicznych nie zważając na topniejący budżet. Należy podkreślić, że na dziś TVP jest niemal bankrutem. Gdyby nie podpis Pana prezydenta pracownicy telewizji zostaliby bez wynagrodzeń. 

To tylko jedna część działalności TVP. Osobną część stanowi polityka informacyjna i publicystyczna prowadzona przez telewizję pod kontrolą prezesa Kurskiego. Kurski jest rzutkim dziennikarzem w miarę dobrym managerem, ale Kurski nigdy nie był i nie jest dobrym politykiem. Jego wizja telewizji w zakresie informacji i publicystyki była wizją drwala, który wali siekierą nie zważając, gdzie upadnie drzewo. Mimo wielu zalet Kurskiemu brakuje subtelności w działaniach. Już znacznie wcześniej obawiałem się i pisałem o tym, że powyższe działania Jacka Kurskiego mogą przegrzać atmosferę. Zbyt grubymi nićmi szył Pan prezes Kurski. 

Sternik TVP skupił się na twardym elektoracie zapominając o tym, że niemal 30% wyborców to grupa niezdecydowana do końca na kogo oddadzą swój głos w nadchodzących wyborach prezydenckich. Przy założeniu, że w wyborach prezydenckich będziemy mieć drugą turę ta grupa niezdecydowanych będzie miała decydujące znaczenie, a obecna polityka informacyjna i publicystyczna prowadzona przez telewizję publiczną w żadnym wypadku nie skłoni wahających się wyborców do zagłosowania na prezydenta Andrzeja Dudę. Wręcz odwrotnie odstręczy ich od wrzucenia do urny głosu za obecnym Prezydentem. TVP pod kierownictwem Jacka Kurskiego nie jest w stanie poszerzyć elektoratu poza ten, który widzi prezes. 

Poza tym wielu Polaków nie zapomni Kurskiemu tego, iż po tym jak pokłócił się z prezesem PiS niemal na kolanach prosił prezesa Kaczyńskiego o to, aby ten przyjął go z powrotem pod swoje skrzydła. Dla Polaków takie poniżanie się jest po prostu niehonorowe. 

Na początku przez chwilę byłem zdziwiony zdymisjonowaniem Kurskiego, ale teraz jestem już pewien, że to przemyślane posunięcie, a opinie proponuję pozostawić specjalistom PR pracującym w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy. Oczywiście tzw. twardy elektorat do którego docierał przekaz TVP pod szefostwem Jacka Kurskiego teraz będzie pomstować na czym świat stoi, ale nie sądzę, a nawet jestem pewien, że zagłosują na obecnego prezydenta. 

I tak zupełnie na marginesie moim zdaniem Jacek Kurski to człowiek po prostu mało sympatyczny nie budzący zaufania, a wśród wielu członków i sympatyków PiS budzący raczej niechęć niż sympatię 

Wszystkie ręce na pokład, Kurski z pokładu!

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura