15 obserwujących
191 notek
196k odsłon
  1175   0

Domniemany zabójca gen. Marka Papały uniewinniony

W dniu dzisiejszym Igor M. pseudonim Patyk został prawomocnie uniewinniony przez sąd.

Igor M został oskarżony przez prokuraturę o dokonanie zabójstwa generała Marka Papały.  Prokuratura nieudolnie przedstawiła dowody na potwierdzenie winy Patyka. Sąd nie pozostawił na prokuraturze suchej nitki. Zgromadzony przez prokuraturę materiał dowodowy okazał się nie wystarczający, żeby uznać Igora M za winnego dokonania wspomnianego zabójstwa.  Według łódzkiej prokuratury M. (dawniej - Ł., jest on świadkiem koronnym od lat współpracującym z organami ścigania; był wcześniej karany) zastrzelił Papałę w trakcie próby kradzieży jego Daewoo Espero o wartości "co najmniej 31 tys. zł". Wraz z M. oskarżono sześć osób, którym zarzucono kradzieże w końcu lat 90. kilkudziesięciu samochodów osobowych. Trzem z nich zarzucono także usiłowanie dokonania rozboju wobec Papały.

Za kilka zarzucanych Igorowi M. czynów, wśród których jest zabicie Papały, prokuratura zażądała kary łącznej dożywotniego pozbawienia wolności i grzywny w wysokości 27 tys. zł. 

Wyrok sądu jednoznacznie świadczy o tym, iż polscy prokuratorzy nie pierwszy raz przez wiele lat brali pieniądze za nic. Po wielu latach gromadzenia przez prokuraturę dokumentów i zeznań świadków okazało się, że cała prokuratorska robota i skierowanie do sądu aktu oskarżenia jest po prostu pustą wydmuszką. Tutaj muszę dołączyć dwa słowa komentarza. Mam wśród swoich znajomych paru prawników głównie adwokatów. Twierdzą oni, że do prokuratury dostają się mówiąc najdelikatniej najmniej wartościowi absolwenci prawa i coś w tym musi być. Kolejny raz polscy prokuratorzy po prostu skompromitowali się i kolejny raz żaden z tych skompromitowanych prokuratorów nie poniesie z tego powodu żadnych nawet najmniejszych konsekwencji. Prokuratorzy w Polsce to święte krowy zarabiający krocie i posiadający wręcz nieprawdopodobne przywileje. 

Adwokat Igora M. oświadczył, że dziś polska prokuratura przeżyła swoje Waterloo już nie pierwszy raz. Teraz zapewne adwokaci Igora M skierują do sądu wniosek o odszkodowanie i zadośćuczynienie dla Patyka za które będziemy musieli wszyscy zapłacić 

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo