Wszyscy jesteśmy obywatelami
“Człowiek nie jest w stanie pracować, gdy nie widzi sensu pracy, gdy sens ten przestaje być dla niego przejrzysty, gdy zostaje mu niejako przesłonięty. Praca ludzka stoi w pośrodku całego życia społecznego. " Jan Paweł II
46 obserwujących
932 notki
1002k odsłony
  3418   2

Czy TVN24 ma Polaków za totalnych idiotów?

TVN24 pompuje i powtarza w kółko oskarżenia wobec rządu za złą politykę wobec zagrożenia pandemią, w szczególności za to, że nie zakazał przylotów Polaków z Wielkiej Brytanii na Święta Bożego Narodzenia. Nie mogę już wprost słuchać tych bzdur, a są one niestety bezkrytycznie łykane przez wielu telewidzów. Powtórzyła mi to ostatnio ze złością nawet moja sąsiadka. Dość!

Dlaczego bzdury? Dlatego, że jesteśmy 3 miesiące od Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego, że tamte przyloty miały miejsce w określonej dacie, punktowo, a tymczasem codziennie w Polsce lądują samoloty z całego świata, nie mówiąc już o przyjeżdżających w samochodach. Ta garstka rodaków nie miała tak wielkiego znaczenia.

Dlatego, że chiński wirus czy to wariancie "brytyjskim", czy to "brazylijskim", czy też "południowo-afrykańskim" jest rozpowszechniony we wszystkich niemal krajach świata. Zanim pojawił się w Polsce "brytyjski" mutant był już wcześniej rozpowszechniony w Niemczech i we Francji, u naszych sąsiadów. Równie dobrze przylatujący z Paryża czy Frankfurtu mogli być nosicielami.

Taki wybiórczy, manipulacyjny atak akurat na Polaków przylatujących do swych rodzin na Święta Bożego Narodzenia jest krzywdzące wobec nich, jest jakimś stygmatyzowaniem tych ludzi, szczuciem i dzieleniem rodaków. Wydaje się, że pluć można dowolnie i bezkarnie, jeśli tylko pretekstem jest rząd?

Ten atak to bzdura, dlatego, że równie dobrze przyjeżdżający tłumnie z wakacji na modnym Zanzibarze celebryci mogą być przyczyną wzrostu zakażeń. Zanzibar kusił pełną wolnością od obostrzeń sanitarnych, aż ich prezydent nie wierzący w pandemię sam zachorował i zmarł na Covid19. Magufuli negował istnienie koronawirusa i zakazał publikowania jakichkolwiek informacji i statystyk na ten temat.

Nie wiem, czy Onet też nie powinien umrzeć, bo podobnie jak Magufulli zaklinał rzeczywistość i wręcz reklamował wyjazdy za Zanzibar, powołując się na przykłady gwiazd. Jakie to przykłady? Urszula Dudziak, Justyna Steczkowska, Julia Wieniawa, Iwona Pavlović,  Natalia Kukulska, Joanna Racewicz, Beata Kozidrak, Basia Kurdej-Szatan, Agnieszka Dygant, Izabela Kuna, Joanna Racewicz i Marieta Żukowska. Z rodzinami, z przyjaciółmi, nie same przecież. Do podróżowania w czasie pandemii zachęca Beata Pawlikowska... A może i wy  macie wśród znajomych takich, którzy wybrali się na Zanzibar? Ja mam... Mówili, że raj, że bez testów, bez maseczek, bez kwarantanny, pełna wolność! Na Zanzibarze kwitnie też biznes weselny, taniej i bez polskich obostrzeń. Na jakimś portalu pojawiła się nawet sugestia, żeby na Zanzibarze założyć polską enklawę dla młodych, pięknych, znanych i bogatych!

Do meksykańskiego Tulum wybrali się Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan oraz Natalia Siwiec. Jak donoszą na fb i insta wiele z tych gwiazd skusiła również wolność od pandemii w kurortach na Teneryfie, w Egipcie i Grecji. I tak, tak, to z grubsza biorąc te same gwiazdy, które są kontraktami związane z tvn-ami, a i te same, które wcześniej pyskowały przeciw rządowi, że nie dostały dostatecznej pomocy finansowej w czasie pandemii. 

Były też prawdziwe dramaty, kiedy komuś nie udało się wyruszyć na pandemiczną wycieczkę. Gąsowski płakał, że nie mógł wyjechać do Egiptu, nie dalej niż kilka tygodni temu. Tych, co już myślą, że to wina Kaczyńskiego, rozczaruję. Pogranicznicy cofnęli go z odprawy, bo ...nie sprawdził ważności paszportu córki!  

Teza, że obecnemu wzrostowi zachorowań winna jest garstka Polaków, którzy z Wielkiej Brytanii przylecieli na Święta, jest tak głupia, że wprost nie wiem, jak można to powiedzieć na głos przy ludziach, nie mówiąc już o powtarzaniu jej dzień w dzień przed kamerami? Czy TVN24 ma Polaków za totalnych idiotów?


Więcej: https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Beata-Kozidrak-zdradza-dlaczego-gwiazdy-lataja-na-Zanzibar-Nie-chodzi-tylko-o-wakacje

https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/tanzania-preyzdent-smierc-pandemia-koronawirus-covid-john-magufuli/

https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/wakacje-gwiazd-znane-polki-wylecialy-na-zanzibar/yh1pwqx

https://www.instagram.com/urszuladudziak.official/?hl=pl

https://ksiazki.wp.pl/beata-pawlikowska-namawia-do-podrozowania-spedzi-miesiac-na-zanzibarze-6598537206324096a

https://www.pudelek.pl/justyna-steczkowska-reklamuje-majtki-na-tle-plemienia-masajow-i-obwieszcza-koniec-pandemii-foto-6605601016289952a

https://podroze.onet.pl/ciekawe/zanzibar-tanzania-wakacje-celebrytow-w-dobie-koronawirusa/eqw150e

https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Beata-Kozidrak-zdradza-dlaczego-gwiazdy-lataja-na-Zanzibar-Nie-chodzi-tylko-o-wakacje

https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Dramat-Piotra-Gasowskiego-nie-polecial-na-wakacje-do-Egiptu-Plakac-mi-sie-chce

https://dziennikpolski24.pl/zanzibar-czyli-raj-dla-celebrytow-i-sportowcow-plaza-i-slonce-bez-koronawirusa-zdjecia-2203-2021/ar/c2-15389505

i wiele wiele innych...

Lubię to! Skomentuj104 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura