26 obserwujących
234 notki
380k odsłon
  806   0

Alfabet Tajemnic Smoleńskich - A

                       

 

 

 

Proponuję Państwu tworzenie Alfabetu Tajemnic Smoleńskich. Tagu, do którego można by było hasłowo „podpinać” niespekulatywne fakty i dane, już to w wyborze autorytatywnym, już to jako rezultat przemyśleń grupowych (jako np. podsumowanie dyskusji pod notką) – obie powyższe (a pewnie i możliwe inne) wersje dałyby się zresztą połączyć  w postaci publikowania „haseł roboczych”. Jako przykład takiej – rzetelnej, zakończonej sukcesem – pracy niech posłuży notka Acontrario (http://acontrario.salon24.pl/324787,sklad-delegacji-rzadowej-z-7-kwietnia).

Haseł na tę sama literę może być, rzecz jasna, wiele.

 

 

A.  „ Autokar dla Oficjalnej Delegacji”

 

"Autobusy i autokary" są to pojazdy, które ze względu na swoją konstrukcję i wyposażenie przystosowane są do przewozu więcej niż dziewięciu osób, łącznie z kierowcą, i są do tego celu przeznaczone.

http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-03-114-1076

 

 

Autokaru nie sposób pomylić ( w polskiej świadomości językowej) np. z busem (busikiem), choć sama nazwa nie przesądza, oczywiście, o ilości osób mogącej realnie nim podróżować.

 

 

„W dniu 23 marca 2010roku Katarzyna Doraczyńska przekazała Januszowi Strużynie skład delegacji z podziałem na samoloty Tu-154 i Jak-40 oraz transport kołowy, z prośbą o zapewnienie noclegów osobom jadącym samochodami”

 

„Lista członków delegacji oficjalnej towarzyszącej Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu została w dniu 24 marca 2010 roku przesłana przez MSZ do Ambasady Republiki Białoruś w Warszawie. Osoby umieszczone na liście miały odbyć podróż do Smoleńska i Katynia oraz z powrotem przekraczając terytorium Białorusi autokarem oraz pociągiem specjalnym w dniu 9 kwietnia oraz 11 kwietnia 2010 roku”

 

„W dniu 29 marca 2010 roku Dariusz Górczyński z Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazał do Ambasady RP w Moskwie listę osób z delegacji na uroczystości w dniu 7 kwietnia 2010 roku oraz skład delegacji oficjalnej na uroczystości w dniu 10 kwietnia 2010 roku wraz z programem i listą osób jadących autokarem i pociągiem specjalnym”

Cytaty (3) za: http://warszawapraga.po.gov.pl/tl_files/aktualnosci_powp/Vds31.11/pdf

 

 

DLA KOGO BYŁ PRZEZNACZONY, KTO PODRÓŻOWAŁ TYM AUTOKAREM?

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura