8 obserwujących
314 notek
331k odsłon
  512   0

Premiera PlayStation5. Ogromne problemy z zakupami, łowy dla spekulantów

Gracze muszą uzbroić się w cierpliwość, jeśli chcą kupić konsolę PS5 po rekomendowanych cenach.
Gracze muszą uzbroić się w cierpliwość, jeśli chcą kupić konsolę PS5 po rekomendowanych cenach.

Najnowsza konsola PlayStation 5 zadebiutowała w Polsce 19 listopada. Wielu graczy nie może jej jednak nabyć, ponieważ mimo złożonych zamówień sprzętu nie ma fizycznie w sklepach. 

Konsola najnowszej generacji firmy Sony trafiła na spółki sklepowe wczoraj i dokładnie od godz. 10 można było ją zamówić. Najbardziej wyczekiwany produkt w segmencie gier wideo rozszedł się niemal natychmiast. PlayStation 5 tuż po debiucie zyskało taką popularność, że nie można go już nabyć w sklepach RTV/AGD. 

- Nie wszystkim się udało, ale ostrzegaliśmy, że tak będzie. Zainteresowanie było gigantyczne - zakomunikował sklep Media Markt. 

Kto nie zdążył zamówić konsoli, będzie musiał prawdopodobnie poczekać na dostawy aż do początku 2021 roku. Ogromny problem ma firma X-KOM - mimo wpłat w ramach przedsprzedaży, klienci nie mogli otrzymać PlaStation5 w dniu premiery. Konsola nie trafi na półki popularnego sklepu do końca tego roku. 

- Informację o tym, że nie dostaniemy na premierę konsol bezpośrednio od producenta, otrzymaliśmy dzień po wystartowaniu przedsprzedaży. A przecież oferowaliśmy najlepszą cenę na rynku, więc tych zamówień mieliśmy naprawdę dużo. Próbowaliśmy działać. Mamy kontakty z dostawcami na całym świecie, więc chcieliśmy zdobyć PS5 z innych źródeł. To nam się nie udało. Zawiedliśmy. Spodziewamy się, że pierwsze konsole będziemy mieć dopiero za kilka tygodni. Wiem, to długo. Możemy w tym momencie jedynie przeprosić i zaproponować rekompensatę. Każda osoba, która zamówiła u nas PlayStation 5, niezależnie od tego, czy chce z nami poczekać na dostawę, czy zrezygnuje z zamówienia, dostanie od nas bon. 100 złotych na dowolne zakupy w x-komie można wykorzystać do końca tego roku - przekazał rzecznik prasowy X-KOM, cytowany przez serwis GRYonline.pl. 

Z przedsprzedaży zrezygnował Komputronik - przedstawiciele sklepu uważają, że nie warto oferować produktu, którego nie ma w sprzedaży. - Mając na uwadze dobro naszych Klientów, zdecydowaliśmy nie dawać ofert bez pokrycia, rezygnując z przedsprzedaży. Wiemy, jak wyczekiwanym produktem jest nowa generacja konsoli, stąd nasze nieustające dążenie do jak najszybszego zapewnienia dostępności, o czym niezwłocznie poinformujemy - brzmi stanowisko firmy, które czytamy w "Komputer Świat". 

Dlaczego są tak olbrzymie problemy z dostawą PlayStation5 dla graczy? Game, oferujący zakupy online spośród angielskich produktów, obwinił... wielkość konsoli. Z gabarytami PS5 - według właścicieli sklepu - nie poradzili sobie kurierzy. 

Brak dostępnych sztuk nowego sprzętu do gier to idealna pokusa dla nieuczciwych handlarzy. Na aukcjach internetowych bez trudu można odnaleźć oferty PlayStation5 od szczęśliwców, którym udało się kupić konsolę w dniu premiery. Koszt dla potencjalnego nabywcy to nawet od 5 do 8 tysięcy złotych, podczas gdy cena rekomendowana waha się w granicach 2299-2500 złotych. Za 1849 złotych gracz zakupi wersję Digital Edition, natomiast za 2299 złotych z fizycznym napędem. Nieuczciwi spekulanci próbują zarobić na wściekłości klientów nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Specyfikacja PlayStation5

Procesor: 8-rdzeniowy, 3,5 GHz (zmienna częstotliwość), zmodyfikowana architektura Zen 2

Pamięć operacyjna: 16 GB GDDR6/256-bit

Przepustowość pamięci: 448 GB/s

Pamięć wewnętrzna: dysk SSD 825 GB z możliwością rozszerzenia 

Dysk optyczny: 4K UHD Blu-Ray

Kontroler: DualSense z technologią haptyczną 

GW

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości