8 obserwujących
320 notek
337k odsłon
  818   0

Dogecoin - memowa kryptowaluta promowana przez Muska robi furorę

Dogecoin - memowa kryptowaluta
Dogecoin - memowa kryptowaluta

Dogecoin miał być żartem, a stał się jedną z najpopularniejszych kryptowalut. Po ostatnich wpisach Elona Muska, memowa krytowaluta osiąga absurdalne wyniki.

Czym jest dogecoin?

Dogecoin to krypotowaluta, która została stworzona w 2013 roku przez dwóch inżynierów zajmujących się oprogramowaniem - Billy'ego Markusa z IBM i Jacksona Palmera z Adobe. Kryptowaluta z piesełem z memów początkowo miała być żartem, jednak ostatnio zaczęła zyskiwać na wartości.

Jeszcze na początku miesiąca DOGE był wyceniany na około 6 centów. Potem zaczął zyskiwać na wartości. Zaczęło się od wejścia na Nowojorską Giełdę giełdy kryptowalutowej Coinbase Global. Sytuacja zaczęła się jeszcze bardziej zmieniać po ostatnich tweetach Elona Muska, który zaczął promować kryptowalutę z piesełem.

Szef Tesli na Twitterze zamieścił obraz Joana Miró podpisując go nieco zmienionym tytułem: "Doge Barking at the moon".

Niesamowite wyniki dogecoina

Kurs Dogecoina poszybował w górę aż do 32 centów - mówimy zatem o 5-krotnym wzroście zaledwie w kilka dni.

Obecnie kapitalizacja altcoina wynosi ponad 42 mld dolarów, co daje jej 10. miejsce na rynku altcoinów. Do tej pory udało się wydobyć już ponad 100 mln dogecoinów.

eToro, platforma inwestycyjna obejmująca wiele aktywów, ogłosiła nawet dodanie do swojej oferty kryptowalut monety Dogecoin (DOGE) ze względu na duże zapotrzebowanie klientów. Ponad 20 milionów użytkowników eToro zarejestrowanych na całym świecie będzie teraz mogło kupić tę kryptowalutę.

dogecoin

KJ


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka