Elon Musk o Dogecoin - ta wypowiedź wywołała ogromne poruszenie

Elon Musk, szef Tesli. Fot. PAP/EPA
Elon Musk, szef Tesli. Fot. PAP/EPA

Elon Musk o Dogecoin: „może być przyszłością dla rynku kryptowalut”.

Szef Tesli, Elon Musk, zamieścił tweeta, w którym opublikował wideo dotyczące kryptowaluty dogecoin (DOGE). Jego zdaniem DOGE może być „przyszłością dla rynku kryptowalut”. Ale choć kryptowaluta jest „obiecująca”, to Musk zachęca do „ostrożnego inwestowania”.Kurs DOGE/USD wzrósł w minionym tygodniu o ponad 90 proc. docierając w okolice 0,75 USD.


Nie jest to pierwsza wypowiedź Muska o Dogecoin. Pod koniec kwietnia nazwał się "ojcem chrzestnym DOGE".

Wpis pojawił się o godzinie 08:20. W tym momencie DOGE zaczął rosnąć - zyskał w przeciągu kolejnych 20 minut ponad 20 proc. wartości.

Wiadomo, że Musk posiada osobiste zasoby w innej kryptowalucie, czyli Bitcoinie. Ponado Tesla zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w główną kryptowalutę w lutym.

"W ramach tej polityki zainwestowaliśmy łącznie 1,50 mld USD w bitcoina i możemy nabywać i utrzymywać aktywa cyfrowe od czasu do czasu lub długoterminowo. Ponadto spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości zaczniemy akceptować bitcoina jako formę płatności za nasze produkty, zgodnie z obowiązującymi przepisami i początkowo w ograniczonym zakresie, którego możemy upłynnić po otrzymaniu lub nie" – czytamy w raporcie Tesli.

Dogecoin to kryptowaluta stworzona przez inżynierów oprogramowania Billy'ego Markusa i Jacksona Palmera. Postanowili oni stworzyć system płatności wolny od tradycyjnych opłat bankowych. Dogecoin przedstawia twarz psa Shiba Inu z memu „Doge” jako logo i imiennika. Został wprowadzony 6 grudnia 2013 roku.

KW

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka