Nie działa Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp. Awaria jest globalna

Hippopx
Hippopx
Nie możesz wejść na Instagrama, Facebooka ani odczytać wiadomości na Messengerze czy WhatsAppie? Nie jesteś sam - to kolejna poważna awaria serwisów w ostatnim czasie.

Awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa

Sięgnąłeś po telefon, a tu... klops. Nie możesz skorzystać z mediów społecznościowych: Facebooka i Instagrama, a także z komunikatora Messenger. NIe powinieneś się zbyt przejmować i wyrzucać telefonu czy laptopa przez okno - awaria dotyczy większości, jeśli nie wszystkich użytkowników wspomnianych portali.

Pierwsze skargi na nieprawidłowe działanie (a właściwie całkowite niedziałanie) Facebooka, zaczęły pojawiać się ok. godz. 17.30. Usterki nie poprawiono też pół godziny później - jest już po 18, a serwisy w dalszym ciągu nie działają.

Chwilę przed 18 - o 17:50 liczba zgłoszeń awarii przekroczyła 5000. Użytkownicy skarżą się, że nie mogą zalogować się do aplikacji lub w ogóle nie mogą jej otworzyć.

Nie działa Instagram, Messenger i WhatsApp

Problem dotyczy również Instagrama, Messengera i WhatsAppa. Zgłaszane problemy nie różnią się od tych dotyczących Facebooka. Dlaczego padło akurat na te trzy portale? Każdy ze wspomnianych serwisów należy do Facebooka.

Niestety do tej pory nie znamy przyczyny problemu. Możliwe, że jest to wina serwerów, jednak niczego nie można być pewnym.

Będziemy aktualizować informacje na bieżąco.

Lubię to! Skomentuj129 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie