61 obserwujących
243 notki
287k odsłon
356 odsłon

Jak Rosjanie z MAK oszukali Niegracza przy próbie na symulatorze Tu-154.

Wykop Skomentuj17

Notka jest wyjaśnieniem insynuacji zawartych w notce pod podobny tytułem

Jak Rosjanie z MAK oszukali Edmunda Klicha przy próbie na symulatorze Tu-154.

Niegracz jak zwykle oszukuje i liczy na publikę która nie jest w stanie ogarnąć na raz więcej niż jednego aspektu zagadnienia.

Popatrzmy na ilustrację
image

Pod rysunkiem jest podpis "przepadnięcie samolotu Tu-154M przy odejściu na drugi krąg. O wpływie obrotów silników nie ma tam ani sylaby. Ilustracja pochodzi z podręcznika aerodynamiki samolotu Tu-154M autorstwa panów Bechtira, Reżewskiego i Cipienki. Znajduje się na stronie 126. Oszust Niegracz z premedytacją nie podaje źródeł, ale temat jest tak oklepany, że te ilustracje są znane.

Czego oszust Niegracz nie dopisał, to prosty fragment tekstu:

Перегрузка при выводе из снижения составляет 1,2. . . 1,3. (Przeciążenie przy wyjściu ze zniżania wynosi 1,2...1,3 (g))

Czyli jest to standardowe przeciążenie przy którym pasażerowie nie zapaskudzą kabiny. Ale maszyna potrafi o wiele więcej. Jak spojrzymy do tekstu którym nad czytelnikami znęca się Niegracz to  obnaża on notkę Niegracza jako tępe oszustwo. 

image

We fragmencie tym mamy zdanie: В процессе ухода вертикальная перегрузка возрастала до  1.5...1.8  ед, czyli po polsku "w procesie odejścia przeciążenie pionowe wzrastało do 1,5...1,8 jednostki (g). Jako, że pomiędzy 1,2...1,3, a 1,5...1,8 jest drobna, ale jednak istotna różnica mamy dowód, że eksperyment na symulatorze wykonano wykorzystując osiągi samolotu o wiele bardziej dynamicznie.

Przy prawidłowo wykonanym podejściu maszyna jest w stanie odejść z wysokości 0 m, przycierając kołami o pas startowy. Taki manewr nazywa się Touch-and-Go. Normalnie wyszkolony pilot liniowy powinien być w stanie go wykonać w każdych dopuszczonych warunkami certyfikacji samolotu warunkach. 


W Smoleńsku nie było żadnego ekstremalnego wiatru, czy innych czynników. Nie było jedynie wystarczającej widoczności.

W przypadkach przytaczanych przez Niegracza rolę grały inne błędy załóg.

To nie Rosjanie oszukali p. Klicha, który rozumie zagadnienia, tylko Niegracz z Quwety oszukuje naiwnych Polaków w najbardziej chamski sposób, w czym nie jest zresztą odosobniony. Instytucjonalne kłamstwo jest domeną działalności wiceprzewodniczącego grupy przestępczej działającej pod szyldem partii, o gorzka ironio, prawo i sprawiedliwość.

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka