Blog
tylko prawda jest ciekawa
oczko misia
oczko misia pracuję w branży budowlanej-hurt mat. budowlanych i budowanie domów(Warszawa, Białoł
9 obserwujących 202 notki 132015 odsłon
oczko misia, 13 listopada 2017 r.

Dla kogo te strzelnice?

626 55 0 A A A

Jak oficjalnie już wiadomo rząd (MON) będzie mógł dotować, przekazywać dla samorządów pieniądze na budowę, i utrzymanie strzelnic. Czyli, w powiatach, gminach powstaną nowe obiekty, a stare maja być rewitalizowane.

Obym się mylił, ale wszystko wskazuje, iż będziemy mieli coś na kształt słomianych misiów za publiczne pieniądze, i za jakiś czas będzie koło tego spora awantura.

Przy obecnym stanie realiów związanych z bronią palną w rękach społeczeństwa, nie ma żadnych szans na masowy napływ chętnych do ćwiczenia na strzelnicach. Aż dziwne, że opozycja podczas debaty nie wykorzystała tego argumentu-kto niby ma tam ze swoja bronią chodzić, i ćwiczyć strzelanie? Poniżej przedstawiam odłamy społeczeństwa, które obecnie dysponują bronią palną z przeznaczeniem do wykonywania polowań, oraz do obrony.

1. Myśliwi, oni maja swoje strzelnice, np. Suchodół/ Tarczyn, oraz cały rok do doskonalenia na polowaniach.

2. SB-cy, byli milicjanci, i policjanci, adwokaci, sędziowie, lekarze, biznesmeni, trochę wojskowych i garstka innych ludzi z układami, i pieniędzmi pozwalającymi na załatwienie sobie broni do obrony osobistej. Ci wszyscy mają w Warszawie kilka dedykowanych dla tego towarzystwa strzelnic.

3. Strzelcy sportowi. W Warszawie mają kilka strzelnic. Radzą sobie.

Na tych co w/w kończy się w miarę logiczny (jak na nasze warunki), i cywilizowany sposób pozyskania od policji pozwolenia na broń. Zaznaczyć, jednak należy, że dla normalnego, bez układów człowieka uzyskanie pozwolenia na broń w celu obrony zdrowia i życia jest (i ma być) trwale niewykonalne. To jest dogmat, jądro poczynań policji i sądów administracyjnych.

4. Posiadacze broni, raczej pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich

Ci, co w/w w zupełnie ekwilibrystyczny sposób zrealizowali posiadanie broni. Należą do stowarzyszenia kolekcjonerów, zdali na policji egzaminy, i mogą broń kolekcjonować, trzymać w domu, pod zamknięciem. Samo jej-broni do celów kolekcjonerskich, noszenie (ważny termin), używanie na strzelnicach, i przechowywanie, to w kontekście obowiązującej ustawy, jej interpretacji, wielka niewiadoma.

Dodatkowo, dla wszystkich , samo posiadanie broni "otorbione" jest całym, wciąż modyfikowanym zestawem przepisów i przytrzymań, ich koślawych interpretacji, wykładni, czy innych przesłanek. W efekcie, wszystko to czyni z posiadania broni, ryzykowną grę z policją, która to wszystkimi metodami dąży do odebrania danemu delikwentowi tego uprawnienia.

Kluczem do zrozumienia istoty zagadnienia "posiadanie broni palnej" jest przyjęcie do wiadomości, że odpowiednie zapisy ustawy o broni i amunicji, w swoim brzmieniu, w momencie ich zastosowania prze policję, i sądy nie mają żadnego znaczenia. Nic tam nie jest w rzeczywistości, jak napisane. Wszystko, to bowiem podlega zupełnie nieprawdopodobnej deformacji, na skutek odzierającej z rozumu interpretacji. Czytanie tej ustawy, bez wcześniejszego przejrzenia orzecznictwa o broni WSA i NSA (baza danych) to strata czasu.

Efektem, tego co w/w, jest to, że w Polsce, około 1 na 1000 osób posiada pozwolenie na broń. Dodatkowo, ze strony policji stale się słyszy, ze istniejąca ustawa, po jej nowelizacji w 2011, jest zbyt liberalna, i trzeba to zmienić.

 Znamiennym też jest, to że minister SW, ani na moment nie zająknął się jakąś potrzebą zmiany prawa o broni, w kontekście budowy strzelnic.O żadnym"poluzowaniu" przepisów o broni nie ma mowy, za to, w perspektywie należy spodziewać się ich zaostrzenia.

Pytam, wiec kto będzie z tych strzelnic korzystał? Kto?

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

183 cm, 88 kg, żona , córka w wieku szkolnym.Polak, katolik, członek PZŁ, praktycznie bez nałogów, chyba że w miłym i sprawdzonym gronie.Na użytek rodziny i własny obserwuję nasze czasy.Jest dużo pytań, mało odpowiedzi i "tylko prawda jest ciekawa".

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • to, tylko dla dobra tych, co jedzą mięso. Dla komunistów, też zawsze celem był człowiek...
  • @LuLu. Facet, piłka to temat nieważny, sport, rozrywka. W związku z tym, każdy może pisać...
  • @KW123  PZPN, na piłkę nożną w Polsce nie ma żadnego monopolu. Ale UEFA, czy FIFA z nikim...

Tematy w dziale Polityka