0 obserwujących
570 notek
372k odsłony
  904   0

Kłamstwa Krzysztofa Lufta

 

 

http://www.radiomaryja.pl/banner/luft_krzysztof.jpg    To kłamstwo kłamstw - tak do wypowiedzi Krzysztofa Lufta - odniósł się Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk. Krzysztof Luft powiedział, że nieprzyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowej platformie to nie jest dyskryminacja, bo będzie ona mogła nadal nadawać droga satelitarną. Jednak jak powiedział o. Tadeusz Rydzyk cyfryzacja daje nowe możliwości, z których TV Trwam zostaje wykluczona. Blokowanie TV Trwam dostępu do cyfrowej platformy to ograniczanie ewangelizacji i przemoc - dodał Dyrektor Radia Maryja. Była członek KRRiTV Barbara Bubula stwierdziła, że wypowiedź Krzysztofa Lufta to wprowadzanie zamętu i próba osłabienia obrońców TV Trwam. Dodała, że uzasadnienie Krajowej Rady jest słabe i powinna je poznać opinia publiczna. Przypomnijmy KRRiTV odmówiła TV Trwam miejsca na multipleksie, choć stacja spełnia wszystkie warunki, w tym finansowe. Przyznała jednocześnie koncesje mediom, które nie są do tego przygotowane, a nawet nigdy nie nadawały.

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Krzysztof Luft stwierdził, że pozbawienie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie nie jest dyskryminacją. Twierdzi on także, że telewizja będzie mogła nadal nadawać drogą satelitarną bez przeszkód. W ocenie Lufta Telewizja Trwam nie gwarantuje powodzenia finansowego tego przedsięwzięcia. Dopytywany, dlaczego KRRiT negatywnie ocenia możliwości finansowe TV Trwam, Luft odpowiedział, że to wynika z analizy dokumentów.

To zbiór kłamstw - tak o wypowiedzi członka KRRiTV mówi Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk. Przypomniał, że TV Trwam jest przygotowana, ma odpowiednie aktywa finansowe i może to udowodnić. Tymczasem Krajowa Rada przyznała koncesje mediom, które są słabsze od TV Trwam, nie spełniają warunków finansowych, a nawet nigdy nie nadawały i wykazują formalne nieprawidłowości.
Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk powiedział, że miejsce na multipleksie - to nowa technika, która daje nowe możliwości. Blokowanie TV Trwam dostępu do cyfrowej platformy to ograniczanie ewangelizacji i przemoc. Zaapelował o dialog do wszystkich, którym zależy na prawdzie i wolności.

O tym, że argumentacja Krzysztofa Lufta jest kłamstwem mówi także była przewodnicząca KRRiTV Elżbieta Kruk. Przypomina, że inne media które nie są finansowo przygotowane do nadawania otrzymały koncesję.

 

Jako przykład poseł Elżbieta Kruk podała Kino Polska. Krajowa Rada stwierdziła, że ta stacja jest przygotowana finansowo do nadawania z cyfrowego multipleksu - tymczasem po miesiącu Kino Polska zrezygnowała z tej koncesji. Stacja poinformowała, że nie widzi możliwości finansowania tego przedsięwzięcia. Podobnie sprawy mają się z kwestią finansową spółki Stavka.

Z niepokojem wypowiedź Krzysztofa Lufta przyjęła była członek KRRiTV Barbara Bubula. Jak powiedziała - wypowiedź Krzysztofa Lufta zmierza do tego, by osłabić protesty obrońców TV Trwam. Dodała, że członek Krajowej Rady chce wprowadzić zamęt w argumentacji. Tymczasem to uzasadnienie Krajowej Rady jest słabe. Stwierdziła, że powinna je poznać opinia publiczna, a szczególnie informację o sytuacji finansowej konkurentów TV Trwam.

Prof. Piotr Jaroszyński kierownik Katedry Filozofii Kultury KUL powiedział, że decyzja odmowna narusza przepisy Konstytucji, która jasno mówi o wolności słowa. Krajowa Rada podejmuje decyzję wybiórczo tak, jakby Konstytucji nie znała - stwierdził prof. Piotr Jaroszyński. Dodał, że to postępowanie przypomina czasy komunizmu, gdzie wola władzy była ponad prawem.

Nieprzyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie przez KRRiTV oburzyło wiele środowisk. Sprzeciwiają się one dyskryminacji katolickich mediów w Polsce. Do Radia Maryja cały czas napływają protesty osób i organizacji, które żądają wolności słowa i równego traktowania nadawców medialnych.  [więcej]

 

Działaniu Rady, która odrzuciła wniosek Fundacji Lux Veritatis o koncesję na nadawanie programu TV Trwam na tzw. multipleksach przyjrzy się m.in. Episkopat Polski. Ks. Józef Kloch rzecznik prasowy KEP powiedział, że należy przeanalizować całą sprawę pod względem prawnym. Dodał, że należy zbadać dlaczego właśnie TV Trwam nie otrzymała częstotliwości.

Ks. bp Wojciech Polak, sekretarz Generalny KEP w wywiadzie dla Naszego Dziennika stwierdził, że problem cyfryzacji, jak i przyznawania koncesji, powinien być jednym z przedmiotów refleksji biskupów. Liczy na to, że KRRiTV dostrzeże wszystkie środowiska i zostanie im umożliwione włączenie się w platformę. Z apelem do Krajowej Rady jak i jej przewodniczącego Jana Dworaka o zmianę decyzji zwrócił się także ks. bp Stanisław Napierała - podczas czwartkowego spotkania Rodziny Radia Maryja w Kaliszu. Jak powiedział KRRiTV podejmuje takie decyzję jakby nie chciała, aby wartości - jakie prezentuje TV Trwam - mogły karmić ludzi. Wymienił: życie, małżeństwo, rodzinę, prawdę, dziedzictwo, kulturę.

To wielki skandal, że ta stacja nie ma miejsca na cyfrowym multipleksie - powiedziała Stanisława Repa, rzecznik Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej. Dodała, że jest to sprzeczne z zasadami demokracji, a przede wszystkich z prawami katolików. Prawami do informacji oraz uczestnictwa w modlitwie. Nie można udostępnić koncesji tylko tym mediom, które promują politykę antyrodzinną - powiedziała Stanisława Repa. Poinformowała także o przesłaniu listu do KRRiTV i rozpoczęciu akcji zbierania podpisów pod pismem do rady.

Wzór pisma do Krajowej Rady jest dostępny na nasze stronie internetowej [POBIERZ] oraz w Naszym Dzienniku.

Fundacja Lux Veritatis oczekuje na odpowiedz Jana Dworaka w związku z odwołaniem, jakie złożyła 23 sierpnia ubiegłego roku. Przypomnijmy 1 sierpnia 2013 r. telewizja cyfrowa w pełni zastąpi tradycyjną, analogową. Brak koncesji na multipleksach cyfrowej telewizji naziemnej spowoduje, że telewizja Trwam nie będzie dostępna m.in. w kablówkach.

 

 

 

 

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale