Widzę, słyszę, myślę...
Mieszkam w Poznaniu. Jestem Polakiem.
151 obserwujących
671 notek
1529k odsłon
  3892   21

Ewolucja leminga


Rzecz w tym, że oni wiosłować nie  chcą i chyba też nie potrafią. Czego zresztą wymagać od typowego leminga, nazywanego także słoikiem, czyli homo lemmus varsofianis – gatunku zamieszkującego głównie Warszawę, choć w okresie weekendowym obszar jego występowania może rozprzestrzenić się na całe Mazowsze, a nawet Podlasie czy Lubelszczyznę. Na tle innych gatunków lemingów wyróżnia się on przede wszystkim sposobem poruszania się – zamiast chodzić, biega nieporadnym truchcikiem. Oprócz tego cechuje go relatywnie wysoki poziom buractwa. To wyborca Trzaskowskiego, a jego pozycję w środowisku lemingów określają obecnie: służbowa, biała Toyota Auris, najnowszy iPhone czy też mieszkanie w modnej dzielnicy. To ostatnie silnie zależy od warunków lokalnych i tak dla przykładu w Warszawie jest to Miasteczko Wilanów, którego bynajmniej nie należy nazywać w obecności leminga Nowym Wilanowem, najwyżej Wilanów Village albo Wilanów Center. Podobnie rzecz się ma w innych dużych miastach: lemingi stały się współczesnym wielkomiejskim mieszczaństwem, które grodzi się w swoich " Wilanów Village" i upodabnia się do trzonu zachodnioeuropejskich społeczeństw, tamtejszej klasy średniej. Jest ideowo nieefektowne, mało fotogeniczne, "wynajmuje” nudne socjaldemokracje, chadecje, liberałów, umiarkowane partie ludowe, właściwie wszystko jedno. Jeśli Platforma się wypali, lemingi wynajmą inną formację, ponieważ mieszczaństwo musi mieć swoją "postępową" partię, która będzie gwarantować status quo, płynąć głównym nurtem, przedstawiać świat takim, jak widzą to media, nie podejrzewać, że to totalny Matrix.


Ale najtrafniej o naturze leminga oopisała czytelnika "Gazety Polskiej Codziennie”: "Wiem, co mówię, bo mam syna leminga. Ma 34 lata i gdy mówię mu np., że nie będzie miał emerytury, to atakuje J. Kaczyńskiego i PiS. Ja swoje: człowieku, nie o PiS-ie mówię, lecz o Twojej przyszłości, o to się martwię! Za 10–15 lat nie przychodź do mnie po prośbie. Usiąść i płakać nad tym pokoleniem”.


Płakać można, a nawet trzeba, ale ewolucja tego gatunku prowadzi w prostej inii do destrukcji Polski jako państwa i narodu. Ten proces się pogłębia i jest wprost proporcjonalny do stopnia radykalizacji leminga. Wiosło mogłoby posłużyć do walenia w lemingowe łby, ale... nikt tego nie chce. Jedyną drogą do pacyfikacji leminga, są nowe pokolenia, otwarcie artykułujące swoje aspiracje i surowo oceniające politycznych reprezentantów - bez podziałów politycznych. Tylko oni  mogą rzeczowo (czyli normalnie) odgrodzić lemingów od wpływu na państwo To nowość, z którą także politycy muszą się szybko oswoić.https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1528687,1,kim-jest-polityczny-leming.read

https://nonsa.pl/wiki/Leming_(osoba)
Lubię to! Skomentuj71 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo