OniONas OniONas
189
BLOG

Putin i Katkow w polskiej propagandzie

OniONas OniONas Polityka Obserwuj notkę 0

 

Rosyjski portal newsland.ru poinformował o nasilających się w Polsce nastrojach antyrosyjskich, których źródeł należy szukać w zbliżającej się 150.  rocznicy powstania styczniowego.

Polskie społeczeństwo już od dawna pogodziło się z myślą, że wróg spogląda nań ze wschodu. Litwini mają podobne skojarzenia - Audronius Ažubalis, litewski minister spraw zagranicznych wziął udział w uroczystości odkrycia tablicy upamiętniającej wydarzenia 1863r.

Według portalu, solidarność obu narodów ma niebawem udowodnić też kampania zmierzająca do ustanowienia 2013r. - rokiem powstania styczniowego.  

Polskie środki masowego przekazu już teraz przygotowują Polaków do uczczenia wydarzeń 1863r. przywołując nazwisko Putina, jako swoistego symbolu i Michaiła Katkowa – rosyjskiego nacjonalisty, znanego z antypolskich i antydemokratycznych poglądów. 

Więcej wiadomości na temat tego, jak Polskę i Polaków opisują zagraniczne media znajdziecie na portalu www.onionas.pl.

Polecamy także:

Pamięć o powstaniu styczniowym to narzędzie walki ze współczesną Rosją

Zespół muzyczny z Anglii nie wpuszczony na Stadion Narodowy w Warszawie

OniONas
O mnie OniONas

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka