Natenczas Wojski... Natenczas Wojski...
342
BLOG

Są jeszcze sądy w Warszawie!

Natenczas Wojski... Natenczas Wojski... Polityka Obserwuj notkę 30
Na początku stycznia Sąd Apelacyjny w Warszawie potwierdził prawomocnym postanowieniem, że Roman Giertych ma status podejrzanego w śledztwie dotyczącym przywłaszczenia 72 mln zł na szkodę giełdowej spółki Polnord – oświadczyła prowadząca śledztwo Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Na chwilę człowiek straci przytomność i jeszcze zanim dotrą do niego z solami cucącymi, już skaczą po nim pisoscy siepacze, jak kozy po pochyłym drzewie.

Murowany kandydat, żeby nie powiedzieć wyśniony kandydat przez totalne plemię na objęcie resortu sprawiedliwości oraz funkcji prokuratora generalnego (co bardziej istotne z punktu widzenia łaknących zemsty)  w reformatorskim rządzie magistra Donalda Franciszka, dysponującego "szufladami pełnymi projektów ustaw", może bez skrępowania posługiwać się tytułem "podejrzany". Czym to "podejrzenie" się skończy? Nie ma takiego profety, który byłby w stanie to przewidzieć. Nawet Radosław Markowski nie poradzi.


Prokuratura zarzuca Giertychowi przywłaszczenie mienia wielkiej wartości w kwocie ponad 72 mln zł i wyrządzenie giełdowej spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, pranie brudnych pieniędzy w kwocie prawie 5,2 mln zł oraz wyrządzenie spółce Polnord szkody w wysokości 4,5 mln zł pod pozorem umowy na reprezentowanie tej spółki przez kancelarię prawną Romana Giertycha w postępowaniu przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

https://www.tvp.info/66068866/roman-giertych-jest-podejrzanym-zbiezne-stanowisko-sadu-i-prokuratury

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka