14 obserwujących
229 notek
221k odsłon
262 odsłony

Gajewska i hejtownisie

Wykop Skomentuj2

Zielony ludzik dziwi się temu, że wszyscy mówią o nim – zielony. Łysy kosmita dziwi się bardziej, bo nie ma włosów na głowie tylko na plecach. A zdrajcy dziwią się, że normalni ludzi uważają ich za łajdaków. A ja się dziwię, że oni wszyscy się dziwią. 

I tym sposobem spotykamy hejtownisiów z Koalicji Obywatelskiej. Najbardziej obywatelskiej partii w Europie, w Azji i w Kosmosie. Mam sprawdzone dane. TVN stoi za nimi murem. Wszyscy obywatele świata tego i tamtego potwierdzają, że tak obywatelskiej partii nie ma pod słońcem i nie było pod księżycem. Nawet Chińczycy to potwierdzają. O Niemcach nie wspominam.

Jeżeli Państwo jeszcze nie wiedzą o czym mówię, to spieszę z wyjaśnieniem. Kim są obywatele obywatelscy?

To są najnowszego sortu hejtownisie. Jak połowa tego słowa wskazuje, są to prawie misie, ale tylko prawie. A prawie robi różnicę. Misie są milusińskie, ale jednak kluczowym elementem tej układanki jest pierwsza połówka. Panowie, proszę o uwagę, chodzi o połówkę słowa. Hejt jest niedawno narodzonym polskim słowem, którego rodzicami są język angielski i nasza cudowna fonetyzacja.

Bo nikt tak jak Polacy nie potrafi fonetyzować obcych słówek. Co też ciekawe i co jest niezaprzeczalnym faktem to to, że my się tego nie boimy. Lubimy zasysać obce słówka i je polonizować fonetyzując. Tak też się stało i tym razem. Słowo hejt zostało spolonizowane, skolonizowane i zamieszkało u nas na dobre. Na złe nawet bardziej.

Co oznacza to słowo? Hejt oznacza nienawistny, obraźliwy komentarz. No, ale towarzysze obywatele obywatelscy nigdy nie skalali się hejtem, bo to są prawdziwi hejtownisie miłościowi. Oni naprawdę tak myślą i tak działają. Sieją miłość w pakiecie z gestem podrzynania gardła. Taka to miłość.

I jak tak myślę stojąc, a czasami leżąc, że oni są bardzo przekonani do tego mniemania. Najbardziej miłościową z grona obywateli jest pani posłanka Kinga Magdalena Gajewska. To ta pani od gestu miłości wyrażającym się "w podrzynaniu". Pani posłanka, absolwentka studiów politologicznych, wybitnych i jedynych w swoim rodzaju, ponadto stypendystka Wolnego Uniwersytetu Berlina, jest towarzyszką bardzo nowoczesną i przyszłościową. Młoda, obiecująca kobieta, a już od lat 12 żyje i miłościuje w Platformie Obywatelskiej. W 2015 roku otrzymała 4820 głosów suwerena, a w 2019 już 35 912. To nie w kij dmuchał, to trzeba pamiętać. Ona naprawdę jest głosem suwerena. I wygląda na to, że głosów suwerena będzie przybywało. Narodowi się podoba, trzeba to uszanować.

Tymczasem widząc jej dokonania i będąc pod wrażeniem bardzo proponuję w tym miejscu i apeluję do ministra edukacji oraz nie tylko tego ministra, aby wprowadzono do programu szkół podstawowych i średnich nowy przedmiot – Miłość obywatelską.

Wykładowcami będą tylko i wyłącznie członkowie najbardziej obywatelskiej partii. Pani Gajewska powinna zostać kierowniczką projektu i nadzorczynią programową. Wszak ta pani jest przewodniczącą Zespołu do spraw Przyszłości Edukacji. Jestem pod wrażeniem. Naprawdę. Szacunek dla pani posłanki.

Towarzysze z Platformy będą prowadzili warsztaty, seminaria, wykładać będą i tłumaczyć prostym ludziom z małych miast o sprawach najważniejszych dla świata, dla pana Donalda i dla wielkich miast. Bo ludzie z dużych miast już wiedzą, ale wiedzę trzymają w słoikach. A jest to wiedza tajemna, pasteryzowana, a nawet styndalizowana.

Niewtajemniczonym powiem, że tyndalizacja to pasteryzacja frakcjonowana, czyli dwu- lub trzykrotne pasteryzowanie przeprowadzane w odstępach kilkudniowych. Towarzysze z partii postępu będą mogli Polaków po raz trzeci zawekować. Styndalizować. Wszak już dwa razy wekowali i wszystko było po europejsku i radośnie, tak radośnie, że wylecieli w kosmos. A teraz chcą wrócić.

Towarzysz „Szczęść Boże” i koledzy z kolorowej opozycji potwierdzają i życzą szczęścia. I zielone ludziki też się cieszą. A najbardziej pani Gajewska. Pozdrawiamy.

Dr Paweł Janowski

Redaktor naczelny miesięcznika „Czas Solidarności”

Felieton ukazał się w „Tygodniku Solidarność”


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka